Tunnustatud viiuldajad Pavel Vernikov (Austria) ja Svetlana Makarova (Šveits) esitavad koos Narva sümfooniaorkestriga Anatoli Štšura juhatusel kava, milles Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi ja Wolfgang Amadeus Mozarti ülevad ja ajatud meistriteosed kõlavad koos Edith Piafi, Charles Aznavouri ja Salvador Adamo hitidega Uri Brenneri hiilgavas French Fantasy-s ning Fantaasiaga Leonid Utesovi parimate laulude teemadel.
Geneva Kontserdimaja, Võidu puiestee 2, 21006 Narva, Eesti
1 juuli 2023 kell 18:00

Kontsert toimub rahvusvahelise muusikafestivali "Klassika kütkes" raames.
Rohkem festivalist saate teada siit.
Svetlana Makarova, viiul (Šveits)
Viiuldaja Svetlana Makarova võitis kümneaastasena esimese auhinna Tšaikovski rahvusvahelisel noorte konkursil Moskvas. 2008. aastal kutsus Lorin Maazel ta Palau de Les Arts Reina Sofía orkestrisse (Valencia, Hispaania).

Svetlana Makarova osaleb sageli mainekatel rahvusvahelistel festivalidel Verbier's (Šveits), Kumos (Soome), Kronbergi festivalil Saksamaal. Ta on esinenud Leedu Kammerorkestri, Orchestra Cremerata Baltica, Odessa Riikliku Sümfooniaorkestri, Edela-Saksa Kammerorkestri Pforzheimi koosseisus ning teinud koostööd tuntud maestritega: Lorin Maazel, Zubin Mehta, James Levine, Gustavo Dudamel, Gianandrea Noseda.

Tema paljude kammermuusikapartnerite hulka kuuluvad sellised legendid nagu Natalia Gutman, Gilles Apap, Frans Helmerson, Fabio Biondi jt.
Pavel Vernikov, viiul (Austria)
Odessast pärit Pavel Vernikov, kes on David Oistrakhi ja Semjon Snitkovski õpilane, on virtuoosse viiuldajana saavutanud rahvusvahelise kuulsuse. Ta on võitnud prestiižseid auhindu ARD Müncheni viiulikonkursil ja Grand Prix'd Vittorio Gui rahvusvahelisel viiulikonkursil Firenzes.

Ta on esinenud sellistes eliitsaalides nagu Concertgebouw (Amsterdam), Carnegie Hall ja Kennedy Center (New York), Wigmore Hall (London) ja La Scala (Milano). Tema arvukate kammermuusikapartnerite hulka kuuluvad Svjatoslav Richter, Sir James Galway, Mischa Maisky, Christian Zimmermann, Janine Jansen ja paljud teised väljapaistvad interpreedid.

Pavel Vernikov on väga nõutud muusikaõpetaja; ta on Viini Konservatooriumi ja Lausanne'i muusikaülikooli professor, kes annab meistrikursusi üle kogu maailma.
Anatoli Štšura, Dirigent (Eesti)
Anatoli Štšura lõpetas Valgevene Riikliku Konservatooriumi kompositsiooniteaduskonna professor Jevgeni Glebovi klassi. Alfred Schnittke soovitusel võeti ta 1990. aastal NSVL-i Heliloojate Liidu koosseisu.

1994. aastal pani ta Narva Muusikakooli õpetajate ja vilistlaste kammeransambli põhjal kokku sümfooniaorkestri, mida juhib praeguseni. 1998. aasta veebruaris anti orkestrile Narva linnavolikogu otsusega linnaorkestri staatus. Orkestri moodustamise eest andis Eesti Vabariigi valitsus Anatoli Štšurale Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest.

Aastatel 1996–2001 õppis Anatoli Štšura sümfooniaorkestri dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias professor Roman Matsovi klassis. Osales Jorma Panula meistrikursustel.
Anatoli Štšura algatusel ja orkestri osalusel on ellu viidud sellised kultuuriprojektid nagu Jevgeni Mravinski nimeline rahvusvaheline muusikafestival ja vabariiklik noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkurss, lisaks on korraldatud avalikke vabaõhu- ja heategevuskontserte.

A. Štšura on andnud külaliskontserte Venemaal, Soomes, Poolas, Saksamaal ja Lätis. On dirigeerinud Szczecini filharmoonia ja Poola Filharmonia Zielonogórska orkestreid, Smolenski kammerorkestrit ja Pärnu sümfooniaorkestrit. 2005. aasta märtsis võttis ta koos Filharmonia Zielonogórska sümfooniaorkestriga osa rahvusvahelisest muusikafestivalist „Muusikapäevad Oderil". 2006. aastast teeb ta regulaarselt koostööd Veliki Novgorodi filharmoonia kammerorkestriga. Koostöös Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri solistide ansambliga on ta osalenud Peterburi filharmoonia programmides ülemaailmselt tunnustatud džässitähtede osalusel.

Saanud Kultuurkapitali preemia klassikalise muusika populariseerimise eest. Ida-Virumaa Kultuuripärli preemia laureaat. 2008. aasta veebruaris sai A. Štšura Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2016. aastal anti Anatoli Štšurale Narva linnavolikogu otsusega Narva linna aukodaniku tiitel.
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin