Kontserdi kava.
1 osa
Purcell
Chaconne in g- moll for Strings
Solistid:

Miriam Davis, viiul (Inglismaa)
Michael Bulychev-Okser, klaver (USA)
Keelpilliorkester "Klassika embuses" (Tartu)
Dirigent - Marc Moncusí (Hispaania)

Mendelssohn
Concerto for Violin and Piano in d-moll
Solistid:
Miriam Davis, viiul (Inglismaa)
Michael Bulychev-Okser, klaver (USA)
Keelpilliorkester "Klassika embuses" (Tartu)

Dirigent - Marc Moncusí (Hispaania)

2 osa
Karl Jenkins
Palladio
Solist - Sam Chapkovski, viiul (Eesti)
Keelpilliorkester "Klassika embuses" (Tartu)

Dirigent - Marc Moncusí (Hispaania)
Alexey Shor
"Seascapes" Concerto for Violin & String Orchestra
Solist - Sam Chapkovski, viiul (Eesti)
Keelpilliorkester "Klassika embuses" (Tartu)
Dirigent - Marc Moncusí (Hispaania)
A. Pärt
Fratres
Miriam Davis, viiul (Inglismaa)
Keelpilliorkester "Klassika embuses" (Tartu)

Dirigent - Marc Moncusí (Hispaania)
3 osa
J.Haydn
String Quartet No.64
Violin I: Sunghee Shin
Violin II: Giyeon Koh
Viola: Miyoung Park
Cello: Eunkyoung Noh
Lv.Beethoven
Trio OP.11 for Clarinet, Cello and Piano
Clarnet: Yougdae Yoo
Cello: Taehyong Park
Piano: Subin Kim
Carl Maria von Weber
Trio for Flute, Bassoon and Piano
Flute: Stephanie Kwak
Basoon: Sooyeon Lee
Piano: Subin Kim
J.Leclair
Sonata for Two Violins in E minor
Violin I: Giyeon Koh
Violin II: Yeyoung Yoon
L.v.Beethoven
Septet in E Flat Major
Euro-Korean Solist Ensemble
Jisu Lee
Arirang Rhapsody
Euro-Korean Solist Ensemble
Kontserdil osalevad

Mihhail Bulytšov-Okser
klaver
Pianist Mihhail Bulytšov-Okser, keda kriitikud on tunnustanud tema intellektuaalse stiili ja puhta poeesia eest, debüteeris 14-aastaselt koos Manhattan Symphony Orchestra'ga.

Michael on esinenud paljude tuntud dirigentidega ning maailma prestiižikatel lavadel, sealhulgas Carnegie Hallis ja Kennedy Keskuses.

Hooajal 2023-2024 astub ta üles koos legendaarse viiuldaja Shlomo Mintziga, esineb soolokontsertidega Roomas, Hiinas ja Washingtonis, samuti Eesti Rahvusorkestriga ja Hispaania kammerorkestriga Reus.


Bulytšov-Okser on ka George Gershwin nimelise rahvusvahelise muusikakonkursi ja muusikafestivali Classical Hugs korraldaja, mis viib läbi meistriklasse ja kontserte Lätis, Leedus, Eestis ja Soomes.
Marc Moncusí
dirigent
"Mark Moncusí dirigeerib samamoodi, nagu Joaquín Sorolla kujutab valget värvi". (Alejandro Quiñónez / www.debate.com.mx). (Culiacán, 4.4.2022)

"...tänu Moncusí targa ja tähelepaneliku dirigeerimisstiili said saavutatud suurepärased klassikalise heli hetked". (Ricardo Marcos G. / www.elnorte.com). (Il Matrimonio Segreto / Cimarosa). (Monterrey, 9.10.2022)

Mark Moncusí on tuntud oma ainulaadse dirigeerimisstiili poolest ja teeb edukat koostööd mainekate orkestritega kogu maailmas. Ta tegi oma debüüdi Simon Bolivari sümfooniaorkestris, juhatas orkestreid Hiinas, Mehhikos, Itaalias ja Brasiilias ning töötas ka ooperi repertuaari ja balletiga.

2004 aastal asutas Moncusí ansambli Barcelona Modern Project, mis on pühendatud 20. ja 21. sajandi meistriteoste esitamisele ja salvestamisele. Ansambel on esinenud erinevatel festivalidel ja üritustel, sealhulgas tuntud heliloojate teoste esilinastustel ja salvestamistel.
Mark Moncusí on teinud koostööd tuntud artistidega ja juhatanud prestiižsetes saalides nagu Simon Bolivari saal, Pekingi rahvusvahelise esituskunstide keskus, Kuuba rahvusteater ja Havanna Suur Teater.

Alates 2005-06 on ta Reusi kontsertide assotsiatsiooni (Hispaania) kunstiline juht ja alates 2018. aastast Mehhiko rahvuskonservatooriumi külalisprofessor dirigendina.

Õppis Madridi kuninglikus konservatooriumis, omandas magistrikraadi Carnegie Mellonis ja jätkas õpinguid Jesús López Cobose ja Daniel Barenboimi juures.
Lilyan Kaiv
dirigent
Lilyan Kaiv sündis 1974. aastal Tartus, Eestis koorijuhi ja inseneri perre. 1980. aastal astus ta lastemuusikakooli õppima viiulit. 1989. aastal alustas ta koorijuhtimise õpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Õpingute ajal asutas Lilyan oma esimese kammerkoori „Ma non troppo", millega töötas kaheksa aastat. Selle kooriga võitis ta mitmeid auhindu ja sai tuntuks. 1994. aastal alustas Lilyan koorijuhtimise õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tallinnas professor Toomas Kapteni juhendamisel. 2002. aastal sai ta muusikamagistri kraadi. 2002–2005 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias sümfooniaorkestri dirigeerimist professor Jüri Alperteni juhendamisel. Sellel perioodil 1994–2005 töötas Lilyan Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri dirigendi ja juhina, osales Eri Klas'i, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Neil Thomsoni, Ilja Mussini, Alexander Dimitrievi ja Vladimir Ponkini meistrikursustel. Meistrikursused andsid talle võimaluse juhatada erinevaid orkestreid, nende seas Moskva Kammerorkestrit, Peterburi Riiklikku Akadeemilist Sümfooniaorkestrit ja Leedu Rahvuslikku Sümfooniaorkestrit.

Alates 2000. aastast töötab ta Tartu Muusikakoolis sümfooniaorkestri "Eller Symphony" dirigendina, millega töötab tänaseni. "Eller Symphony" on orkester, kus mängivad koos õpilased, õpetajad ja professionaalsed muusikud. Orkester annab aastas 4-5 kontserti, mõned neist koos Eller Mixt kooriga. Igal aastal lõpeb suure gala-kontserdiga, kus noortel solistidel on võimalus orkestriga esineda. Alates 2008. aastast töötab ta ka dirigeerimise osakonna juhatajana ja omab oma õpilasi. 2010. aastal alustas Lilyan tööd Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestriga muusikadirektori ja dirigendina. Erakordselt suur soov juhatada oopereid on viinud mitme suveprojektini, mille käigus on esitatud G. Bizet' "Carmen", C. Orffi "Der Mond" ja "Carmina Burana", mõned neist metsa keskel.

Töötades orkestritega, on Lilyan esitanud laia valikut vokaal-süm foonilisi suurteoseid, sümfooniaid ja instrumentaalkontserte. Tema repertuaar on väga mitmekesine, hõlmates muusikat varajasest klassitsismist kuni 21. sajandini ning samuti laia valikut 21. sajandi eesti muusikat. Tänaseks on Lilyan esitanud üle 70 suurteose. Lilyan on osalenud ka mitmetel dirigentide konkurssidel: 1997. ja 2000. aastal Riias, Lätis, kus ta mõlemal korral võitis esimese auhinna ja sai preemiaks mitu kontserti Läti Riikliku Kooriga "Latvija" ja Liepāja Sümfooniaorkestriga. Nendelt konkurssidelt sai ta hüüdnime "Lapi nõid" (Lapimaa nõid).

2002 aastal võitis ta rahvusvahelise dirigentide konkursi Tallinnas ja 2003. aastal sai teise auhinna Jorma Panula sümfooniaorkestrite dirigentide konkursilt Vasas, Soomes. 2013. ja 2015. aastal jõudis ta Sinise Doonau ooperidirigentide konkursi finalistide hulka Ruses, Bulgaarias, ning 2014. aastal oli ta Luigi Mancinelli ooperidirigentide konkursi finalist Orvietos, Itaalias.
Rahvusvaheline orkester "Vanemuine"
Rahvusvaheline orkester "Vanemuine" asutati 1908. aastal ja koosneb professionaalidest Lõuna-Eestist.

Oma sajandipikkuse ajaloo jooksul on Rahvusvaheline orkester "Vanemuine" esinenud paljude tuntud Eesti dirigentide juhatusel, nagu Aleksander Läte, Eduard Tubin, Toomas Vavilov ja Lauri Sirp.

Lisaks muusikaliste lavastuste esitamisele annab orkester ka sümfoonilisi kontserte. Orkester on esinenud paljudes Euroopa saalides, sealhulgas Berliini Filharmoonias Saksamaal.

Alates 2022. aastast teeb Vanemuine orkester koostööd Tartus toimuva muusikafestivaliga Classical Hugs ning hõlmab orkestri liikmeid erinevatest Euroopa, Aasia ja USA riikidest, moodustades kõrgetasemelise rahvusvahelise orkestri.

2023 aasta festivali ajal esineb Rahvusvaheline orkester "Vanemuine" maestro Eduard Schmideri (USA) ja Lilian Kaiu (Eesti) juhatusel.
Euroopa-Korea solistide ansambel
Euroopa-Korea solistide ansambel asutati 2003. aastal ja selle korraldasid Korea professorid ja orkestrandid.

Euroopa-Korea solistide ansambel on esinenud kontsertidega Saksamaal, Horvaatias, Austrias, Hispaanias, Rumeenias, Moldovas, Ukrainas, Tšehhis ja teistes riikides.

Miriam Davis
viiul
Miriam Davis on Briti viiuldaja, kes esineb üle maailma nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on esinenud paljudes kuulsates saalides ja saanud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel.

Ta teeb koostööd tuntud muusikutega, sealhulgas pianisti Mihhail Bulõtšov-Oksjoriga. Miriam propageerib aktiivselt kaasaegset repertuaari ja spetsialiseerub romantilisele muusikale.

Alates 2017. aastast õppis ta prantsuse viiuldaja Philippe Graffini juures ning lõpetas Londoni Kuningliku Muusikakolledži. 2022. aastal oodatakse kontserte üle kogu Euroopa ja debüütalbumi "Ode to Lost Time" väljaandmist.

Miriam Davis on osalenud maailmakuulsate meistrikursustel ja on pühendunud viiuliõpetaja. Ta asutas ja juhib muusika veebiakadeemiat www.virtualvirtuoso.online.

23-aastaselt sai ta Liverpooli Kuningliku Filharmooniaorkestri esimeseks viiuldajaks ning teeb koostööd erinevate orkestritega. Kontserdihooajal 2023-2024 on kavas esinemised Mihhail Bulõtšov-Oksjeriga Carnegie Hallis ja rahvusvahelistel festivalidel.
Samuel Allan-Chapkovski, USA
viiul
2010 - Grand Prix Bari linnas, Itaalias
2011 - valitud sooloetteasteks orkestriga XVII festivalil "Noor Solist", esitas J.S. Bachi la minoor kontserti dirigendi Dmitri Orloviga, Moskva Riiklik Sümfooniaorkester.
2013 - rahvusvahelise konkursi "Noor Tallinn" laureaat, Eesti 2014 - rahvusvahelise konkursi "Euroopa Talendid" laureaat, Dolní Kubín, Slovakkia
2015 - rahvusvahelise konkursi laureaat Paduas, Itaalias
2016 - valitud osalema Summit Music Festivalil Purchase'is, New York, USA 2017 - rahvusvahelise konkursi "Remember Enescu" laureaat, Rumeenia
2018 - rahvusvahelise konkursi "Noorte Lavakunstitalentide" laureaat - võitis auhinnaks viiuli.
2021 - esimese preemia võitja rahvusvahelisel Dvarionase konkursil Vilniuses, kutsutud sooloartistina esinema orkestriga Bulgaarias. Samuti on ta Temple'i Ülikooli magistrantuuri muusikastipendiumi laureaat, mille lõpetab
2023. aastal. Lisaks on ta esimese preemia laureaat Young Jewish Musicians konkursil Stuttgartis, Saksamaal.
Piletid.
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes sama nagu lennupiletitega, mida lähemale lendule, seda kallimad on piletid.
Valige linn, et teada saada piletite hind.
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin