Kavas
Franz Schubert
4 Impromptus, D. 935


Vjatšeslav NOVIKOV - klaver


Džässiimprovisatsioonid


Vjatšeslav NOVIKOV - klaver

Toivo Unt NOVIKOV - kontrabass


Vjatšeslav NOVIKOV
klaver
Pianist Vjatšeslav NOVIKOV on sündinud Harkivis. Lõpetas 1969. aastal Kiievi Konservatooriumi Vsevolod Topilini juhendamisel. Aastatel 1974-1990 oli Kiievi filharmoonia solist. 1982. aastal asutas Novikov Kiievi trio (Vjatšeslav Novikov – klaver, Anatoli Melnikov – viiul, Vjatšeslav Ponomarjov – tšello), mis oli tol ajal parim trio NSV Liidus.

Alates 1989. aastast elab ja töötab Soomes. Aastatel 1992-1998 õpetas J. Sibeliuse nimelises Muusikaakadeemias, alates 1998. aastast õpetab regulaarselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Pärast esimest soolokontserti Helsingis 1989. aastal sai Vjatšeslav Novikov vaimustatud vastuvõtu osaliseks.

Tuntud Soome kriitik Seppo Heikinheimo kirjutas ajalehes Helsingin Sanomat: "Novikov kuulub mõtlevate pianistide eliiti". 1998. aastal, pärast kolme viimase Schuberti sonaadi esitamist Tallinnas kirjutas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Lilian Semper ajalehes Eesti Päevaleht: "Täna valitses saalis geeniuse vaim". Alates 1994. aastast on Novikov esinenud igal aastal maailmakuulsal Kuhmo kammermuusika festivalil (Soome).

Esineb sageli nii soolokontsertidega kui ka kammermuusika koosseisudes Euroopa riikides, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Brasiilias, Venemaal ja Ukrainas. Pianist on koostööd teinud tuntud dirigentidega, nagu Jukka-Pekka Saraste, Neeme Järvi, Andres Mustonen, Juri Alperten. Novikov on Soome riikliku preemia laureaat (2012) panuse eest Soome kultuuri arengusse.
Toivo UNT
kontrabass
Kontrabassimängija Toivo UNT on sündinud Tallinnas. Lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi kontrabassiklassi Meeme Saareväli juhendamisel.

Töötanud alates 1969. aastast Estonia ooperiteatris, alates 1982. aastast õpetanud Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Toivo Unt on olnud paljudel festivalidel ja džässiprojektides (Jazzkaar, In The Mood, Stillpoint, Black and White, Night and Day, Nõmme Jazz) algataja ja osaleja rollis.

Bassimängija on teinud aktiivset koostööd erinevate koosseisudega, nagu Scan Trio 1989, Baltic Quartet 1992, Spirit of Life Ensemble (USA), Art of Trio (Jaapan-USA), Dave Kikoski trio (USA), Classics in Jazz (Ukraina-USA).

Toivo Unt on legendaarse Läti helilooja ja pianisti Raimonds Paulsi projekti "Bach. Pauls. Kamer" liige.
Kontserdi aeg: 18. mai 2024 kl 18.00
Kontserdi kestus 1 tund
Vanusepiirang 8+


Toimumiskoht: Tubina saal, Lossi 15, Tartu
Piletid

Need, kes on juba käinud meie kontsertidel, on märganud, et piletitel ei ole kindlat hinda, see muutub pidevalt. Kuid üldpõhimõte on lihtne: mida varem pilet osta, seda odavam see on.

Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva järel. Umbes nii nagu lennukipiletitega, et mida
lähemal on lend, seda kallimad on piletid.
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
Skype: aleksei.bljahhin@icefire.ee
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin