Noor saksa viiuldaja Anna Dorothea Mutterer hakkas viiulit mängima 6-aastaselt ja sai üheks noorimaks tudengiks Würzburgi Muusikaülikoolis 10-aastaselt. Ta jätkas õpinguid Münchenis, Viinis, Londonis (Suurbritannia) ja Hamiltonis (Uus-Meremaa), saades juhendamist maailmakuulsatelt viiuldajatelt nagu Maxim Vengerov, Eugene Sarbu, Shlomo Mintz ja Kirill Troussov. Meistriklassid klassikalise muusika tähtedega avardasid noore artisti silmaringi ja aitasid tal omandada teadmisi ja inspiratsiooni.
Tema konkursiedu hulka kuuluvad mitmed auhinnad riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas rahvusvaheline Mozarti konkurss Berliinis ja rahvusvaheline viiulikonkurss Melbourne'is, Austraalias. Tema esimene preemia New York CAI konkursil pälvis talle soolokontserdi Carnegie Hallis 2019. aasta märtsis, mille eest ta sai hiljem auhinna Outstanding Live Performance.
Anna Dorothea kontserditegevus on viinud teda kogu Saksamaale ja Euroopasse, samuti Mehhikosse, USA-sse, Lõuna-Koreasse, Austraaliasse ja Uus-Meremaale. Teda on kiidetud tema kõlava heli ja isikupärase, südamliku musikaalsuse eest, ta esineb regulaarselt solistina orkestriga, soolokontsertidel ja erinevates kammeransamblites. Paljud kutsed kontsertmeistriks täiustavad viiuldaja tegevust.
Ta on töötanud dirigentidega nagu Lior Shambadal, Alois Springer, Vitali Alekseenok, Marc Montusi, Jorge Vasquez, Marcus Hubert, Anatoli Shura ja Osvaldo Ferreira. Tema kammermuusikapartnerite hulka kuuluvad Philippe Graffin, Alexandra Troussova, Benedict Kloeckner, Gwilym Janssens, Luis Alvanis, Philippe Tondre ja Gary Levinson.
Ta on esinenud solistina koos Saksa Kammerorkestri, PrimArte Orchestra Frankfurti, Philharmonie Suedwestfaleni, Santec Music Orchestra, l'Orchestre Philharmonique des Hauts de France, Orchestra Filarmonia di Xalapa ja Narva Filharmooniaorkestriga. 2023. aastal määrati ta ka European Sounds of Change Orchestra kontsertmeistriks.
Lisaks muusikale huvitab Anna Dorotheat loomad, loodus, fotograafia, raamatud ja sport. Tema huvi fitnessi ja liikumise vastu viis treeningukontseptsiooni väljatöötamiseni, mis keskendub muusikute füüsilisele ja vaimsele tervisele ning sobib professionaalsete muusikute stressi ja koormustega tegelemiseks.