Kontserdil osalevad
Nathan Cheung
klaver (USA)
Dr. Nathan Cheung, pärit San Francisco lahe piirkonnast, on tuntud oma mitmekülgsuse poolest solistina, kaasinterpreedina, heliloojana ja improvisaatorina. Need rollid on toidetud tema pikaajalisest kirest kunsti ja kättesaadavuse avastamise vastu – mõistmaks suure muusika jõudu ja selle potentsiaali resonantsiks inimestega ühiskonna eri kihtidest.

Dr. Cheung sai esikoha 2019. aasta Los Angelese rahvusvahelisel klaverikonkursil ning on võitnud auhinnalisi kohti Widemani ja Seattle'i rahvusvahelistel klaverikonkurssidel. Soolokontsertidel eelistab dr Cheung luua temaatilisi programme või tutvustada vähetuntud teoseid. Ta on ka dueti Happy Dog Duo liige koos Eric Traniga. Koos võitsid nad 2017. aasta Ellis Duo klaverikonkursi ja 2018. aasta MTNA Stecher-Horowitz kahe klaveri konkursi esimese koha.

Dr. Cheungi saavutuste hulka kuuluvad kaasklaveri stipendiumid Music Academy of the West'is, SongFest'il ja Aspeni muusikafestivalil. Heliloojana on tema miniatuure esitatud United States Open Music Competitionil ja tema keelpillikvartetti esitas esmakordselt St. Lawrence String Quartet. Haruldase Eastmani kõrgema improvisatsioonikunsti diplomiga ammutab Cheung inspiratsiooni erinevatest stiilidest oma improvisatsioonides ning võtab rõõmuga vastu kõik "Happy Birthday" soovid valitud võtmes ja stiilis, et uurida stiilide jäljendamist.

Ta on omandanud muusikadoktori kraadi ja kaks magistrikraadi Eastmani muusikakoolist ning bakalaureusekraadi Stanfordi ülikoolist. Õpingute ajal olid tema peamised õpetajad Natalia Antonova, Jean Barr, Nelita True ja Thomas Schultz.

Praegu on dr Cheung Indiana Ülikooli Bloomingtonis kutsutud kaasklaveri professor ning juhendab ka väikest erastuudiot veebis.
Andrzej Romaniszyn
klaver (Poola)
Andrzej Romanišin sündis 2008. aastal Krakówis, Poolas. Ta alustas klaveriõpinguid kuueaastaselt Aleksandra Dobrovolska juhendamisel. Alates 2020. aastast õpib ta Karłowiczi nimelises muusikakoolis Marcin Koziaki juhendamisel. Ta on võitnud mitmeid muusikakonkursse, sealhulgas:

  • 2 koht 11. rahvusvahelisel Šopeni nimelisel pianistide konkursil "György Ferenczy In Memoriam" Budapestis (2023)
  • Aukirjaga tunnustamine 1. rahvuslikul noorte muusikute konkursil "Virtuoso!" (2023)
  • Aukirjaga tunnustamine 13. rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil "Broumovska klavesa" (2023)
  • 1 koht 5. rahvusvahelisel muusikakonkursil OPUS (2023)
  • 1 koht 8. rahvusvahelisel muusikakonkursil "Saksa ja Austria muusika" (2022)
  • 1 koht 6. rahvusvahelisel muusikakonkursil "Parim Rachmaninovi esitus" (2022)
Ta on osalenud paljudes meistriklassides ja saanud väärtuslikke muusikalisi nõuandeid suurepärastelt artistidelt ja õpetajatelt, nagu Andrzej Jasiński, Philippe Giusiano, Joanna Ławrynowicz-Just, Krzysztof Książek ja Olga Łazarska.

Neliteistkümneaastaselt debüteeris ta Krakówi Noorte Filharmooniaorkestriga Tomasz Chmieli juhatusel, esitades Griegi klaverikontserdi esimest osa. Neli kuud hiljem esitas ta Haydni klaverikontserdi nr 11 kolmanda osa Haydni Sümfooniaorkestriga Jin Wangi juhatusel. Sama aasta sügisel esitas ta kogu Griegi klaverikontserdi Krakówi Noorte Filharmooniaorkestriga Tomasz Chmieli juhatusel.
Anna Dorothea Mutterer
viiul (Saksamaa)(Poola)
Noor saksa viiuldaja Anna Dorothea Mutterer hakkas viiulit mängima 6-aastaselt ja sai üheks noorimaks tudengiks Würzburgi Muusikaülikoolis 10-aastaselt. Ta jätkas õpinguid Münchenis, Viinis, Londonis (Suurbritannia) ja Hamiltonis (Uus-Meremaa), saades juhendamist maailmakuulsatelt viiuldajatelt nagu Maxim Vengerov, Eugene Sarbu, Shlomo Mintz ja Kirill Troussov. Meistriklassid klassikalise muusika tähtedega avardasid noore artisti silmaringi ja aitasid tal omandada teadmisi ja inspiratsiooni.

Tema konkursiedu hulka kuuluvad mitmed auhinnad riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas rahvusvaheline Mozarti konkurss Berliinis ja rahvusvaheline viiulikonkurss Melbourne'is, Austraalias. Tema esimene preemia New York CAI konkursil pälvis talle soolokontserdi Carnegie Hallis 2019. aasta märtsis, mille eest ta sai hiljem auhinna Outstanding Live Performance.

Anna Dorothea kontserditegevus on viinud teda kogu Saksamaale ja Euroopasse, samuti Mehhikosse, USA-sse, Lõuna-Koreasse, Austraaliasse ja Uus-Meremaale. Teda on kiidetud tema kõlava heli ja isikupärase, südamliku musikaalsuse eest, ta esineb regulaarselt solistina orkestriga, soolokontsertidel ja erinevates kammeransamblites. Paljud kutsed kontsertmeistriks täiustavad viiuldaja tegevust.

Ta on töötanud dirigentidega nagu Lior Shambadal, Alois Springer, Vitali Alekseenok, Marc Montusi, Jorge Vasquez, Marcus Hubert, Anatoli Shura ja Osvaldo Ferreira. Tema kammermuusikapartnerite hulka kuuluvad Philippe Graffin, Alexandra Troussova, Benedict Kloeckner, Gwilym Janssens, Luis Alvanis, Philippe Tondre ja Gary Levinson.

Ta on esinenud solistina koos Saksa Kammerorkestri, PrimArte Orchestra Frankfurti, Philharmonie Suedwestfaleni, Santec Music Orchestra, l'Orchestre Philharmonique des Hauts de France, Orchestra Filarmonia di Xalapa ja Narva Filharmooniaorkestriga. 2023. aastal määrati ta ka European Sounds of Change Orchestra kontsertmeistriks.

Lisaks muusikale huvitab Anna Dorotheat loomad, loodus, fotograafia, raamatud ja sport. Tema huvi fitnessi ja liikumise vastu viis treeningukontseptsiooni väljatöötamiseni, mis keskendub muusikute füüsilisele ja vaimsele tervisele ning sobib professionaalsete muusikute stressi ja koormustega tegelemiseks.
Samuel Allan-Chapkovski, USA
viiul
2010 — Grand Prix Baris, Itaalia
2011 — valiti solistina esinema XVII festivalil "Noor Solist", esitas J.S. Bachi a-moll kontserdi koos dirigent Dmitri Orloviga, Moskva Riiklik Sümfooniaorkester.
2013 — rahvusvahelise konkursi "Noor Tallinn" laureaat, Eesti
2014 — rahvusvahelise konkursi "Euroopa Talendid" laureaat, Dolný Kubín, Slovakkia
2015 — rahvusvahelise konkursi laureaat Paduas, Itaalia
2016 — valiti osalema Summit Music Festivalil, Purchase, New York, USA
2017 — rahvusvahelise konkursi "Remember Enescu" laureaat, Rumeenia
2018 — rahvusvahelise konkursi "Young Talents of Performing Arts" laureaat, võitis auhinnaks viiuli.
2021 — esimene preemia rahvusvahelisel Dvariōnase konkursil Vilniuses, kutsuti solistina esinema koos orkestriga Bulgaarias.
Samuti on ta muusika stipendiumide laureaat magistriõppeks Temple Ülikoolis, mille lõpetab 2023. aastal. Samuti võitis esimese preemia konkursil Young Jewish Musicians Stuttgartis, Saksamaal.
Waldstein Trio
viiul /klaver/tšello (Inglismaa)
Greta Papa - viiul (Albaania/Kreeka) Miguel Ángel Villeda - tšello (Mehhiko) Christos Fountos - klaver (Küpros)

Waldstein Klaveritrio loodi 2022. aasta alguses Londonis ja saavutas varajase edu, olles ainukesed Londoni kolledži auhinnavõitjad CAVATINA kammermuusika intercollegiate konkursil Wigmore Hallis 2022. aastal.

Järgmisel aastal võitsid nad 1. preemia "4. rahvusvahelisel muusikakonkursil Viinis", mis viis esinemiseni Musikverein-Brahms Saalis Viinis; kohe pärast seda kutsuti nad osalema mainekal Evolution kammermuusikakursusel Banffi Kunsti- ja Loovuskeskuses Kanadas.

Naastes Londonisse, võitsid nad esimese preemia "Medici rahvusvahelisel muusikakonkursil", kuldpreemia ja eriauhinna parima professionaalse kammeransambli eest "Amadeuse rahvusvahelisel muusikaauhinnal" ning teise koha "Fanny Mendelssohni rahvusvahelisel konkursil", pärast mida neile pakuti Carne Trust kammermuusika stipendiumi Trinity Labani Muusika- ja Tantsukonservatooriumis. Hiljuti said nad Amadeuse rahvusvahelise muusikakonkursi 2023. aasta esimese preemia, mille järel esinesid nad Mozarteumis, Salzburgis, oktoobris ja seejärel Beethovenhausis, Bonnis.

Trio liikmed püüavad esitada mitte ainult standardset klaveritrio repertuaari, vaid ka uue muusika esiettekandeid: hiljuti tegid nad koostööd kolme elava heliloojaga Sem Hak (Holland), Valentina Ciardelli (Itaalia) ja Alice Conrad (Kanada).

Hiljutiste esinemiste hulka kuuluvad Brahmsi klaverikvartetid Maltal, Šostakovitši ja Mendelssohni triode ettekanded Kanadas ja Küprosel, kontserdid tšellisti Raphael Wallischemiga, Šostakovitši kammerteoste tsükkel ja Messiaeni "Aja lõpu kvartett" Londonis. Nad elavad kõik Londonis ja jätkavad trio kõrval ka iseseisvalt esinemist solistidena orkestritega Ühendkuningriigis.
Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin