Kontserdi kava
W.A. Mozarti
klaverikontsert nr 20 - 1. osa

Makiko Kudo
L. von Beethoven:
Klaverikontsert nr 1 - 1. osa
-Alexander Jovanovich
Klaverikontsert nr 1 – finaal
-Galina Lanskaia
Viiulikontsert – 1. osa
-Emily Fung
F. Mendelssohn-Bartholdy
Klaverikontsert nr 1 – 1. osa

Eli Bredo
F. Chopin
Klaverikontsert nr.2 – 1. osa.

Gabrielle Gurevich
W.A. Mozart:
Klaverikontsert nr 21, 1. osa


Amir Sahay
Kontserdil osalevad
Anatoli Štšura, Dirigent (Eesti)
Anatoli Štšura lõpetas Valgevene Riikliku Konservatooriumi kompositsiooniteaduskonna professor Jevgeni Glebovi klassi. Alfred Schnittke soovitusel võeti ta 1990. aastal NSVL-i Heliloojate Liidu koosseisu.

1994. aastal pani ta Narva Muusikakooli õpetajate ja vilistlaste kammeransambli põhjal kokku sümfooniaorkestri, mida juhib praeguseni. 1998. aasta veebruaris anti orkestrile Narva linnavolikogu otsusega linnaorkestri staatus. Orkestri moodustamise eest andis Eesti Vabariigi valitsus Anatoli Štšurale Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest.

Aastatel 1996–2001 õppis Anatoli Štšura sümfooniaorkestri dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias professor Roman Matsovi klassis. Osales Jorma Panula meistrikursustel.

Anatoli Štšura algatusel ja orkestri osalusel on ellu viidud sellised kultuuriprojektid nagu Jevgeni Mravinski nimeline rahvusvaheline muusikafestival ja vabariiklik noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkurss, lisaks on korraldatud avalikke vabaõhu- ja heategevuskontserte.

A. Štšura on andnud külaliskontserte Venemaal, Soomes, Poolas, Saksamaal ja Lätis. On dirigeerinud Szczecini filharmoonia ja Poola Filharmonia Zielonogórska orkestreid, Smolenski kammerorkestrit ja Pärnu sümfooniaorkestrit. 2005. aasta märtsis võttis ta koos Filharmonia Zielonogórska sümfooniaorkestriga osa rahvusvahelisest muusikafestivalist „Muusikapäevad Oderil". 2006. aastast teeb ta regulaarselt koostööd Veliki Novgorodi filharmoonia kammerorkestriga. Koostöös Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri solistide ansambliga on ta osalenud Peterburi filharmoonia programmides ülemaailmselt tunnustatud džässitähtede osalusel.

Saanud Kultuurkapitali preemia klassikalise muusika populariseerimise eest. Ida-Virumaa Kultuuripärli preemia laureaat. 2008. aasta veebruaris sai A. Štšura Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2016. aastal anti Anatoli Štšurale Narva linnavolikogu otsusega Narva linna aukodaniku tiitel.

Makiko Kudo
klaver (Jaapan)
Sündinud Shizuoka prefektuuris, Jaapanis. Lõpetanud Tohoku Ülikooli humanitaarteaduskonna ja Tokyo Muusikakõrgkooli klaveri esituse osakonna. Lõpetas 2012. aastal Moskva Tšaikovski Konservatooriumi klaveriesituse magistriõppe.

Võitis 2. koha (kõrgeim koht) 6. Rosenstocki rahvusvahelisel klaverikonkursil Tokyos, 1. koha 17. Muusika ja Maa rahvusvahelisel muusikakonkursil Sofias, Bulgaarias, 2. koha 7. Musica Classica rahvusvahelisel muusikakonkursil Ruzas, Venemaal, 3. koha 12. Maria Yudina rahvusvahelisel muusikakonkursil Peterburis, Venemaal, 1. koha ja Asahi Shimbuni auhinna täiskasvanute kategoorias 9. Kitamoto klaverikonkursil Saitamas, Jaapanis.

Õppinud klaverit Yoshiko Shibata, Atsushi Shibata, Kaoruko Yamashita, Yuriko Ueki, Yukie Sekine, A. Semetsky ja A. Mndoyantsi juhendamisel ning kammermuusikat S. Diachenko juhendamisel.
Esinenud soolokontsertidega Jaapanis (Shizuoka, Sendai, Tokyo), Venemaal (Moskva) ja Hiinas (Daqing) ning esinenud koos Shonani Kammerorkestriga Kanagawas.

Praegu õpetab klaverit Showa Muusikaülikooli muusikakoolis Jaapanis, samuti osalise tööajaga lektor Toho Gakuen Muusikakoolis. Esineb soolo-, kammermuusika ja saatepianistina.
Alexander Jovanovich
klaver (USA)
Alexander Jovanovic on 10-aastane ja neljanda klassi õpilane New Yorgi Spetsiaalses Muusikakoolis. 5-aastaselt võeti ta vastu Spetsiaalsesse Muusikakooli ja temast sai Irina Nuzova õpilane.

8-aastaselt esines ta Bachi Klaverikontserdiga nr 1 d-moll koos Europa Musica orkestriga Itaalias. 2023. aastal esines ta Haydni Klaverikontserdiga nr 11 D-duur koos Somerset Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides. Alexander võitis esikoha V rahvusvahelisel noorte muusikakonkursil ja Charleston International 18th Century Music Competitionil 2023. aastal ning teise koha 2023. aasta Pacific Stars rahvusvahelisel klaverikonkursil.

Ta on ka 2023. aasta New Jersey noorte pianistide konkursi auhinnavõitja. Ta valiti esinema Merkin Hallis Kaufmani Muusikakeskuse Kaasaegse Festivali jaoks aastatel 2022 ja 2024 ning Heliloojate Festivalil aastatel 2023 ja 2024. Alexander osales 2022. aasta Music Fest Perugias ja 2023. aasta Euro Music Festivalil ja Akadeemias Poolas.
Galina Lanskaia
viiul (Prantsusmaa)
Ta osales ka telekanali "France 2" saates, esitades ühe Stingi laulu. Galina osales festivalil “Bruit qui pense”, kus andis soolokontserdi Bachi muusikaga. 2021. aastal oli ta Richard Wagneri fondi stipendiaat Bayreuthi festivalil Saksamaal.

Galina on osalenud paljudes muusikaprojektides. 2023. aastal mängis ta festivalil Beefor Saint-Quentin-en-Yvelines'is koos pianist Karolina Tomaschevskaga, samuti festivalil 48H Sèvresis ja festivalil "Klassika Kütkes" Tallinnas, Eestis. Koos pianist Christian Wachteriga esitas ta kõik Beethoveni sonaadid Bligny teatris ning on plaaninud esitada kõik Brahmsi sonaadid 2024. aastal.

Solistina on ta mänginud koos dirigentidega Christian Simonis (Bad Reichenhaller Philharmoniker, Saksamaa), Anatoli Schura (Narva Linna Sümfooniaorkester, Eesti) ja Giuseppe Monopoli (Orchestra Filarmonica del Mediterráneo, Itaalia). Galinal on ka ulatuslik kogemus tutti-viiuldajana. Ta on olnud viiuldaja orkestris Orchestre Nouvel Europe Prantsusmaal 2022. aastal, töötab orkestrites Bad Reichenhaller Philharmoniker Saksamaal, Opera im Berg ja Salzburger Philharmoniker Austrias. Ta õpetab viiulit muusikakoolis "A Vous De Jouer" ja "Académie Inter Musical de Paris".

Galina on saanud tugeva muusikalise hariduse. Ta omandas 2023. aastal Pariisi-Saclay ülikoolis muusikateaduse magistrikraadi pärast täiendusõpinguid Richard Schmoucleriga. Ta on saanud täiendõpet Nicolas Dautricourt juhendamisel 2021. aastal ja Alexandre Brussilovsky juhendamisel 2020. aastal Versailles'i Konservatooriumis. Ta omandas bakalaureusekraadi “Bachelorstudium Violine” Lavard Skou-Larseni ja professor Wonji Kim-Ozimi juhendamisel aastatel 2015-2020.

Rahvusvaheliste konkursside laureaadina annab Galina kontserte kammermuusikuna oma kvarteti või teiste ansamblite ja solistidega. Ta mängib 18. sajandi viiulil Klotzi perekonnast.
Emily Fung
klaver (USA)
Emily Fang, 12-aastane, on mänginud klaverit alates viiendast eluaastast. Ta on võitnud mitmeid konkursse, sealhulgas Crescendo International Competition, Franz Liszt Center International Competition, CAPMT (California Association of Professional Music Teachers) Go For the Gold Competition, CAPMT Concerto Competition, United States Open Music Competition, Great Composers Competition ja Piano Star International Competition.

Eelmisel aastal debüteeris ta kontsertpianistina Europa Musica orkestriga Itaalias. Ta on esinenud ka Carnegie Hallis. Lisaks klaverimängule armastab Emily tegeleda ja võistelda võimlemises, lugeda ja mängida viiulit.
Eli Bredo
klaver (USA)
Eli Bredo on õpilane Irina Nuzova juures noorte artistide programmis Kaufman Centeris New Yorgis. Ta on võitnud esimese preemia 2020. aasta rahvusvahelisel festivalil Art of Sound ja 2021. aasta noorte artistide konkursil Rondo Vanguard. Ta on esinenud Vanguardi konkursi võitjate kontserdil Carnegie Hallis, kaasaegse ja barokkmuusika festivalidel Merkin Hallis, Steinway Recital Hallis New Yorgis ja Kunstiakadeemias Szczecinis, Poolas.

Samuti on ta esitanud Haydni kontserti nr 11 ja Mozarti kontserti nr 23 koos Europa Musica orkestriga Perugia Notari saalis aastatel 2022 ja 2023. Muusikaväliselt õpib Eli iseseisvas keskkoolis New Yorgis, kus ta on kaheksandas klassis ja aktiivselt osaleb matemaatikavõistkonnas.
Gabrielle Gorevich
klaver (USA)
Gabriel (Elle) Gurevich on olnud muusik nii kaua, kui ta mäletab, lauldes ja lavastades muusikalisi numbreid juba mängupäevadel väikelapsena, enne kui ta alustas klaveri- ja tantsutundidega 5-aastaselt. Nüüd 14-aastane, on ta loonud klaverisonaadi, laulutsükli, fantaasia neljale käele ja hiljuti seeria kolme etüüdi, mis on pühendatud tema klaveriõpetajale Irina Nuzovale ning mille esmaesitlus toimus MAYA Fondi Muusikafestivalil Montreux’s, Šveitsis.

"Lost (And Found) In New York" on Elle esimene samm muusikaliteatri suunas. Selle inspiratsiooniks on tema armastus New Yorgi linna rändamise ja oma identiteedi otsimise vastu. Elle on esinenud laval ja ekraanil. Ta võitis kiitust ja suurepäraseid ülevaateid oma soolo rolli eest Metropolitan Opera lavastuses "Marnie" New Yorgis. Tema ekraanikrediitide hulka kuuluvad külalisstaari esinemine HBO sarjas "High Maintenance" (3. hooaeg) ja CW sarjas "Supergirl" (4. hooaeg), kõrvalosa Marveli sarjas "Wandavision" ja peaosa lühifilmis "Metronome (In Time)", mis esilinastus 2019. aastal Tribeca filmifestivalil.

Elle on ka silmapaistev pianist ja esineja. Hiljuti võitis ta peaauhinna New Jersey noorte pianistide konkursil ja on varem esinenud solistina Merkin Hallis ja Weill Hallis (Carnegie Hall) New Yorgis. Elle on Spetsiaalse Muusikakeskkooli õpilane. Ta õpib kompositsiooni Richard Danielpouri ja Konstantin Sukhovetski ning klaverit Irina Nuzova juhendamisel.
Amir Sahay
klaver (USA)
Amir Sahay, andekas 12-aastane pianist New Yorgist, alustas oma muusikateed 5-aastaselt Genya Paley juhendamisel Lucy Mosese koolis. Praegu õpib ta Spetsiaalses Muusikakoolis Irina Nuzova juhendamisel.

Amiri erakordne talent on toonud talle palju tunnustust. 2022. aasta suvel osales ta MusicFest Perugias, saades võimaluse esitada Mozarti kontserti koos orkestriga. Järgmisel aastal saavutas Amir mitmeid edusamme: ta võitis esimese koha ja "Best Contemporary" auhinna noorte kategoorias 2023. aasta V rahvusvahelisel noorte muusikakonkursil, mis viis esinemiseni Symphony Space’i võitjate kontserdil. Ta osales ka 2023. aasta Kaasaegse Muusika Festivalil Merkin Hallis, Kaufmani Muusikakeskuses, NYC-s.

2023. aasta suvel täiendas Amir oma muusikalisi oskusi Euro Music Festivalil Szczecinis, Poolas, keskendudes kammermuusikale. Tema dueti esinemised on samuti kõrgelt hinnatud; tema ja tema partner võitsid peaauhinna WNYLE rahvusvahelise klaverikonkursi 4. väljaandel Soomes. Aprillis 2024 jätkus Amiri edu, kui ta võitis esimese koha inauguratsioonilisel Musical Life Competition’il "Piano Solo" kategoorias, mille tulemusena toimub esinemine Weill Recital Hallis, Carnegie Hallis. Lisaks saavutasid tema ja tema dueti partner teise koha "Piano Four Hands" kategoorias, mille tulemusena toimub esinemine Victor Borge kontserdisaalis, Scandinavia House’is.

Edaspidi on Amiril plaanis esitada veel üks Mozarti kontsert Piano Concerto Festivalil Faro, Portugalis ja Classical Hugs International Music Festivalil 2024 Tallinnas, Eestis. Tema valimine esinema 2024. aasta Kaasaegse Muusika Festivalil Merkin Hallis rõhutab tema tõusvat staatust muusikamaailmas.

Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin