Kontserdil esinevad
Mihhail Bulytšov-Okser
klaver
Pianist Mihhail Bulytšov-Okser, keda kriitikud on tunnustanud tema intellektuaalse stiili ja puhta poeesia eest, debüteeris 14-aastaselt koos Manhattan Symphony Orchestra'ga.

Michael on esinenud paljude tuntud dirigentidega ning maailma prestiižikatel lavadel, sealhulgas Carnegie Hallis ja Kennedy Keskuses.

Hooajal 2023-2024 astub ta üles koos legendaarse viiuldaja Shlomo Mintziga, esineb soolokontsertidega Roomas, Hiinas ja Washingtonis, samuti Eesti Rahvusorkestriga ja Hispaania kammerorkestriga Reus.


Bulytšov-Okser on ka George Gershwin nimelise rahvusvahelise muusikakonkursi ja muusikafestivali Classical Hugs korraldaja, mis viib läbi meistriklasse ja kontserte Lätis, Leedus, Eestis ja Soomes.
Miriam Davis
viiul
Miriam Davis on Briti viiuldaja, kes esineb üle maailma nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on esinenud paljudes kuulsates saalides ja saanud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel.

Ta teeb koostööd tuntud muusikutega, sealhulgas pianisti Mihhail Bulõtšov-Oksjoriga. Miriam propageerib aktiivselt kaasaegset repertuaari ja spetsialiseerub romantilisele muusikale.

Alates 2017. aastast õppis ta prantsuse viiuldaja Philippe Graffini juures ning lõpetas Londoni Kuningliku Muusikakolledži. 2022. aastal oodatakse kontserte üle kogu Euroopa ja debüütalbumi "Ode to Lost Time" väljaandmist.

Miriam Davis on osalenud maailmakuulsate meistrikursustel ja on pühendunud viiuliõpetaja. Ta asutas ja juhib muusika veebiakadeemiat www.virtualvirtuoso.online.

23-aastaselt sai ta Liverpooli Kuningliku Filharmooniaorkestri esimeseks viiuldajaks ning teeb koostööd erinevate orkestritega. Kontserdihooajal 2023-2024 on kavas esinemised Mihhail Bulõtšov-Oksjeriga Carnegie Hallis ja rahvusvahelistel festivalidel.
Irina Nuzova
klaver (Holland)
Irina Nuzova, pärit Moskvast, Venemaalt, on esinenud üle kogu USA ja Euroopa, sealhulgas Washingtoni Phillipsi kollektsioonis, Bostoni Gardneri muuseumis, New Yorgi Weilli ja Merkini kontserdisaalides, Saint Pauli Schuberti klubis, Rhode Islandi kammerkontsertide sarjas, samuti Itaalias, Brasiilias, Tšehhis ja Saksamaal. Koostöös tšellist Wendy Warneriga andis duett välja debüütalbumi "Venemaa muusika tšellole ja klaverile". See album edastati raadiojaamades üle kogu USA ja oli nomineeritud ICMS-i parima kammermuusika salvestuse auhinnale.

Irina Nuzova õppis Venemaal Aleksander Satzi juhendamisel ning USA-s Lev Natochenyi, Oksana Yablonskaya ja Jerome Lowenthali käe all Manhattan School of Music'us ja Juilliardi koolis. Ta õppis eraviisiliselt ka Jean-Bernard Pommieri juures ja töötas Harvey Shapiro tšellostuudios, mis aitas kaasa tema muusikalisele arengule.

Ta on korraldanud meistriklasse Põhja-Dakota Ülikoolis, Chicago Muusikainstituudis, Indiana Balli Ülikoolis, Emory Ülikoolis, Georgia Schwobi Muusikakoolis ja Georgia Ülikoolis.

Irina Nuzova õpetab klaverit ja kammermuusikat New Yorgi Eri Muusikakoolis ja on olnud õppejõud Hartfordi Ülikooli Hartti koolis, kus ta sai DMA kraadi. Suvel õpetab proua Nuzova ja esineb Praha Olympus Musicus festivalil, Šveitsi MAYA suveakadeemias, Poola EUROARTS festivalil, rahvusvahelisel festivalil Clazz ja Perugia muusikafestivalil Itaalias.

Koos tuntud viiuldaja Dmitri Berlinskiga asutas Irina Nuzova ja on Juventus Pro Musica - kammerkontsertide sarja noortele professionaalidele kunstiline juht; proua Nuzova korraldab ka klaverimeistriklasse New Yorgis.
Maria Kliegel
tšello (Saksamaa)
Maria Kligel, tšellist, õppis Janos Starkeri juures Indiana Ülikoolis Bloomingtonis, USA-s. Mstislav Rostropovitš nimetas teda La Cellissima: "Parimaks tšellistiks, keda ma olen kuulnud pärast Jacqueline du Pré'd".

Ta on võitnud mitmeid esikohti rahvusvahelistel ja riiklikel tšellokonkurssidel (sealhulgas Ameerika Ülikoolide Konkursil Chicagos, Saksa Muusikakonkursil Bonnis, Aldo Parisot konkursil Brasiilias ja Rostropovitši konkursil Pariisis) ning esinenud solistina üle kogu maailma.

Tema ulatuslik repertuaar on salvestatud CD-dele ja videole. Umbes 1 miljoni CD müügiga üle maailma on Maria Kligel tšelloliteratuuri turu liider. Eelkõige on ta tuntud oma pühendumusega kaasaegsele muusikale, mis hõlmab Alfred Schnittke, Sofia Gubaidulina ning Wilhelm Kaiser-Lindemanni ja "Hommage à Nelson Mandela" teoste maailma esiettekandeid ja salvestusi. Ta on olnud paljude konkursside žürii liige ning tuntud aktiivse osaluse poolest muusikalises hariduses.

Maria Kligel oli Kölni Muusika ja Tantsu Kõrgkooli (HfMT) professor aastatel 1986 kuni 2023. Enne seda õpetas ta 9 aastat Folkwangi Kunstide Ülikoolis (UdK) Essen'is.

Oma multimeedia raamatus ja DVD projektis "Schott Master Class Cello", mis ilmus 2006. aastal, uurib ta täiesti uusi viise instrumendil mängimise õpetamiseks. See köide pälvis eriauhinna Digita parima Saksa haridustarkvara eest ja Comenius EduMedia auhinna 2007. aastal. Alates 2010. aastast müüb Naxos selle ingliskeelset versiooni nimega "Using Technique and Imagination to Achieve Artistic Expression" üle maailma. Pärast peaaegu kolme aastakümmet hiilgavaid ja kriitikute poolt tunnustatud salvestisi Naxose märgi all, enam kui 40 soolo-CD-ga ja kahe Grammy nominatsiooniga, ilmus Maria Kligeli viimane töö 2019. aasta kevadel GENUINi märgi all. Uuel albumil "Voyages Sonores" esineb Maria Kligel koos tuntud pianisti Oliver Triendliga, esitades teoseid G. Connessonilt, C. Debussylt, F. Poulencilt, M. de Fallalt, E. Granadoselt ja G. Cassadolt.
Grigory Gruzman
klaver (Saksamaa)
Grigori Gruzman sündis Peterburis (endine Leningrad), Venemaal. Ta hakkas klaverit mängima viieaastaselt. Tänu oma erakordsele andele võeti ta vastu Leningradi konservatooriumi erakordselt andekate laste muusikakooli. Kooliaja jooksul esines ta üle 300 korra Leningradis ja teistes Venemaa linnades.

74. aastal alustas Gruzman õpinguid Jeruusalemma Muusikaakadeemias professor Yali Wagmani juures (endine Rozina Levini õpilane Juilliardi muusikakoolis). Akadeemia viimased kaks aastat õppis ta professor Grigori Haimovski juures (endine professor Jakov Zaki õpilane Moskvas; J. Zak oli kolmanda rahvusvahelise Chopini pianistide konkursi võitja Varssavis). Ta osales ka kammermuusika tundides professor Alexander Tamiri juures.

75. aastal võeti Gruzman vastu Freiburgi kõrgkooli muusikasse (Saksamaa), kus ta õppis professor Vitali Margulise juures. Kaks aastat hiljem sooritas ta kunstieksami; seejärel pakuti Gruzmanile õpetamiskoht samas ülikoolis klaveriklassis. 1979. aastal läbis ta intensiivkursuse Diego Diézi juures (endine Claudio Arrau õpilane) New Yorgis. Ta osales ka väljapaistvate artistide, nagu Claude Frank, Leon Fleisher ja Alfred Brendel, meistriklassides.

76. aastal nimetati Gruzman Darmstadti Muusikaakadeemia (Akademie für Tonkunst) peamise eriala – klaveri lektoriks, saades üheks noorimaks muusikaõppejõuks Saksa instituutides. Samal ajal jätkas ta õpinguid Freiburgis professor Vitali Margulise juures. 1982. aastal lõpetas ta kontserteksami (Konzertexamen) solistina (Freiburgis). Samal aastal sai ta auhinna Monti rahvusvahelisel pianistide konkursil ja 1984. aastal oli ta Vercelli rahvusvahelise pianistide konkursi finalist (mõlemad Itaalias). "Ma olen oodanud sellist Rigoletto parafraseerimist terve oma elu," ütles kord Herbert von Karajan ja kutsus Gruzmani Salzburgi.

77. aastal sai tema rahvusvaheline kontserdikarjäär solisti ja kammermuusikuna märkimisväärse tõuke, kui ta ühendas jõud kahe kolleegiga, et luua Šostakovitši trio. Ansambel esines (1986–1996) maailmakuulsatel lavadel, nagu Alte Oper Frankfurdis, Concertgebouw Amsterdami, Wigmore Hall Londonis, Tšaikovski kontserdisaal Moskvas ja teistes. Kriitikud üle kogu maailma on pidevalt nimetanud seda triot üheks parimaks kaasaegseks ansambliks.

Tema arvukad (üle 1000 esinemise pärast Venemaalt lahkumist) esinemised ja loengud rahvusvahelistel meistrikursustel kuues keeles (vene, saksa, hispaania, heebrea, inglise ja prantsuse) on toonud talle esinemisi paljudes Euroopa, Kaug-Ida, Austraalia, Ladina-Ameerika ja USA lavadel. Igal pool on tema kontserdid pälvinud publiku, ajakirjanduse ja ekspertide entusiasmi. Ligikaudu 100 tema parimat etteastet on üle maailma televisioonis ja raadios üle kantud.

Tema arvukad seaded triole, eriti Modest Mussorgski "Pildid näituselt" klaveritriole, on pälvinud publiku ja ajakirjanduse suure heakskiidu kogu maailmas.

Alates 1988. aastast on Gruzman esitanud Chopini etüüdide täielikku tsüklit. Tema selle teose salvestuse CD (organo phon 90 112) sai 1998. aastal muusikaajakirjanduses kõrgeid hinnanguid. Gruzman on ainus pianist, kes on salvestanud Friedrich Gulda täieliku süidi "Play Piano Play" (CD organo phon 90 126, Bach-Gershwin-Gulda süidid).

98. aastal nimetati Grigori Gruzman Hamburgi Muusika ja Teatri Kõrgkooli klaveriprofessoriks. Aastatel 2005–2014 oli ta Rahmaninovi Seltsi (Darmstadt, Saksamaa) president ja juhatas kolme rahvusvahelist Rahmaninovi noorte pianistide konkurssi (Frankfurt, Saksamaa).

99. aastal nimetati Gruzman Franz Liszti Muusikakõrgkooli professoriks Weimaris (kaasa arvatud erikool andekatele lastele "Muusikagümnaasium Schloss Belvedere"). Tema õpilased on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel ja riiklikel konkurssidel. Ta on Weimari noorte pianistide rahvusvahelise Liszti konkursi kunstiline juht ja žürii esimees.
Wilfred Strehle
viiola (Saksamaa)
...
Pamela Ajango
oboe (Eesti-USA)
Pamela Adžango on oboe professor Butleri Ülikoolis, salvestav artist ja inglise sarve solist Indianapolis Chamber Orchestra'is (ICO). Ta on olnud ICO ja Circle City Puhkpillikvinteti liige üle 20 aasta. Vabakutselise oboistina esineb ta regulaarselt rahvuslikel tuuridel Broadway show'del ja koos artistidega, samuti on ta esimene oboe Indianapolis Opera ja Balleti orkestrites ning tihti kutsutud stuudiosalvestustele Hal Leonard ja Alfred kirjastustele, sealhulgas töödele Disney, John Williamsi ja teiste jaoks. Hiljutised esinemised hõlmavad kontserte selliste artistidega nagu Johnny Mathis, Stingi ansambli Stuart Copeland ja muusikal Wicked, lisaks tema regulaarsetele orkestri- ja kvintetikontsertidele. Aprillis 2024 esineb ta solistina ICO-ga Ulysses Kay teose Pieta esiettekandel inglise sarvele ja keelpillidele. Helilooja Miho Sasaki kirjutab uue trio (oboe, fagott, klaver) Adžangole ja tema kolleegidele, mille esietendus on juulis 2024.

96. aastast 2002. aastani töötas Adžango vabakutselisena New Yorgis. Sellel perioodil mängis ta paljude tuntud orkestritega piirkonnas, Broadwayl ja kommerts-salvestustel. Tema saavutuste hulka kuuluvad sajad esinemised Broadway orkestris muusikalides "Les Misérables", "Cats" ja "Ragtime", salvestamine alternatiivrokk-bändiga HEM, reklaami "Beauty and the Beast" salvestamine Angela Lansbury'ga, esinemised koos oma õpetajatega New Yorgi Filharmooniaorkestris, Saint Luke'i orkestris ja Orpheus Ensemble'is ning kutse õpetada oma alma materis, assisteerides mõlemat oma New Yorgi õpetajat.

Enne oma ametisse nimetamist Butleri Ülikoolis õpetas professor Adžango Indianapolise Ülikoolis, Andersoni Ülikoolis, Earlhami Kolledžis, Virginia Ülikoolis ja oli oboeklassi assistent oma alma materis — Manhattan School of Music. Tema era- ja ülikooliõpilased on vastu võetud sellistesse prestiižsetesse asutustesse nagu Indiana Ülikool, Cincinnati Konservatoorium, Mannes, Eastman, Manhattan School of Music, New School'i orkester ja paljud teised. Tema endised õpilased esinevad orkestrites ja õpetavad üle kogu USA ja välismaal.

Adžango on olnud paljude suviste muusikafestivalide, sealhulgas IU Music Clinic, Saarburgi festival (Saksamaa), InterHarmony festival (Itaalia) ja Butleri Ülikooli puhkpillide ja topeltroo kamprid, ning on esinenud alates 2008. aastast Rahvusvahelise Topeltroo Seltsi (IDRS) konverentsidel. 2025. aastal võõrustab Adžango rahvusvahelist IDRS konverentsi Butleri Ülikoolis.

Adžango mängib Lorée instrumentidel. Ta õppis Malcolm Smithi (Indianapolise Sümfooniaorkester), Ralph Gombergi (Bostoni Sümfooniaorkester), Joseph Robinsoni (New Yorgi Filharmooniaorkester) ja Stephen Taylori (solist New Yorgist) käe all. Ta sai oma kraadid Bostoni Ülikoolist ja Manhattan School of Musicust ning lõpetas doktoritöö New Yorgi Osariigi Ülikoolis Stony Brookis. Ta elab Indianapolises koos oma abikaasa, ortopeediga, ja pojaga, kes õpib video- ja helidisaini Indiana Ülikoolis.

Eriti oluline on Classical Hugs: professor Adžango isa on Eesti-Ameerika, kelle perekond põgenes Teise maailmasõja ajal Eestist, kuid säilitas aastate jooksul tihedad sidemed Eesti sugulastega. Tema onu, tuntud arhitekt Helmut Adžango, kavandas mälestusmärgi Tartus 1941. aastal hukkunud eestlastele; tema tädi Helle Martin on avaldatud autor, kes on kirjutanud luuletusi (eesti ja inglise keeles) ja raamatuid perekonna rännakust; ja tema vanaema Irene Adžango oli tuntud näitleja Võru Kandles teatris, enne kui nad olid sunnitud kodumaalt lahkuma. Ta ootab innukalt võimalust naasta oma isa kodumaale, et õpetada ja esitada muusikat!
Sergei Tiutiunik
viiul (Soome)
Sergei Tiutiunik sündis 13. aprillil 1988 Sevastoopolis (endine NSVL). Kuni 1999. aastani õppis ta L.A. Denisova juhendamisel Sevastoopolis, kus sai kolme piirkondliku konkursi laureaadiks. Seejärel lahkus Sergei Peterburi, kus jätkas muusikalist haridust muusikakoolis nr 11 (S.M. Shalman, 1999-2002) ja Peterburi Konservatooriumi erimuusikakoolis (S.M. Shalman, prof. A.G. Stang, 2002-2006).

2006. aastal astus Sergei Peterburi Riiklikku Konservatooriumi. Tema õpetaja oli prof. A.G. Stang, kelle juhendamisel lõpetas konservatooriumi (2011) ja alustas aspirantuuri (2011-2014), mis on Venemaa kõrgeim muusikahariduse aste. Peterburis elades sai Sergeist mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ja diplomiomanik nii solistina kui ka kammeransambli koosseisus. Ta osales ka meistriklassides selliste viiuldajate juhendamisel nagu W. Marschner, R. Totenberg, Y. Repko, A.Tatzumi, A. Koshvanets, Z. Vinnikov, O. Cardenes, P. Kuusisto, M. Rysanov.

Alates 2007. aasta detsembrist töötas Sergei Peterburi Sümfooniaorkestris (A. Dmitriev juhendamisel), 2. viiulite sektsioonis (2007-2010) ja 1. viiulite sektsioonis (2011-2014); seejärel Peterburi Filharmooniaorkestri 1. viiulite sektsioonis Y. Temirkanovi juhendamisel (2014-2017). Alates 2018. aastast on Sergei Kymi Sinfonietta 2. viiulite sektsiooni juht.

Solisti ja kammermuusikuna on Sergei esitanud erinevate stiilide muusikat kontserdilavadel Venemaal, Soomes, Eestis, Valgevenes, Ukrainas, Saksamaal, Belgias ja Austrias. Rahvusvaheliste festivalide “From Avant-garde to Nowadays” ja “Saint-Petersburg Musical Spring” osalejana on Sergei esitanud mitmeid kaasaegseid kompositsioone.
Linda Fogelsone
viiul (Läti)
Linda Fogelsone (s.1987) on Lätis sündinud viiuldaja. Ta alustas viiulimängu 6-aastaselt Emīls Dārziņši Muusikakeskkoolis Riias õpetaja Ludmila Girska juhendamisel. 2006. aastal jätkas ta viiuliõpinguid Turu Rakenduskõrgkoolis (Soome) ja aasta hiljem Sibeliuse Akadeemias Alexander Vinnitski juhendamisel, kus ta lõpetas magistrikraadi 2015. aastal. Samal ajal täiendas Linda oma kunstilist mitmekesisust meistriklassides selliste õpetajate ja professorite juhendamisel nagu David Danel, Kaija Saarikettu, Mikhail Kopelman, John Kane, Andrea Duka-Löwenstein, Daniela Rizova, Attila Fyzessery ja Marina Kesselman.

Ta on mänginud palju erinevat kammermuusikat ja osalenud meistriklassides selliste artistide juhendamisel nagu Tuija Hakkila, Marko Ylönen, Jouko Laivuori, Charles Castlemann, Georg Hamann, Felix Gotlieb, Alexander Rudin, Janis Rinkulis. 2009. aastal võitis Linda Fogelsone 3. koha 5. rahvusvahelisel Beethovenikonkursil Austrias.

2011. aastal pälvis ta Crescendo Kunstide Suveinstituudi festivali 1. koha Ungaris. Linda on esinenud solisti ja kammermuusika kontsertidel Lätis, Eestis, Soomes, Suurbritannias, Austrias, Tšehhi Vabariigis ja Ungaris.

Lisaks esinemisele on Linda õpetanud ja andnud meistriklassid Soomes ja Tšehhi Vabariigis. Alates 2013. aastast töötab Linda Fogelsone Kymi Sinfoniettas (Kotka, Soome), kus alates 2015. aastast on ta teine kontsertmeister.
Anna Salnit, viiul (Läti)
Õppis Jāzepa Vītola Läti Muusikaakadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Violinist o-koncert.lv, ALMA keelpillikvartett ja Sempre Musica.
Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin