Kontserdil osalevad
Gabrielle Gorevich
klaver (USA)
Gabriel (Elle) Gurevich on olnud muusik nii kaua, kui ta mäletab, lauldes ja lavastades muusikalisi numbreid juba mängupäevadel väikelapsena, enne kui ta alustas klaveri- ja tantsutundidega 5-aastaselt. Nüüd 14-aastane, on ta loonud klaverisonaadi, laulutsükli, fantaasia neljale käele ja hiljuti seeria kolme etüüdi, mis on pühendatud tema klaveriõpetajale Irina Nuzovale ning mille esmaesitlus toimus MAYA Fondi Muusikafestivalil Montreux’s, Šveitsis.

"Lost (And Found) In New York" on Elle esimene samm muusikaliteatri suunas. Selle inspiratsiooniks on tema armastus New Yorgi linna rändamise ja oma identiteedi otsimise vastu. Elle on esinenud laval ja ekraanil. Ta võitis kiitust ja suurepäraseid ülevaateid oma soolo rolli eest Metropolitan Opera lavastuses "Marnie" New Yorgis. Tema ekraanikrediitide hulka kuuluvad külalisstaari esinemine HBO sarjas "High Maintenance" (3. hooaeg) ja CW sarjas "Supergirl" (4. hooaeg), kõrvalosa Marveli sarjas "Wandavision" ja peaosa lühifilmis "Metronome (In Time)", mis esilinastus 2019. aastal Tribeca filmifestivalil.

Elle on ka silmapaistev pianist ja esineja. Hiljuti võitis ta peaauhinna New Jersey noorte pianistide konkursil ja on varem esinenud solistina Merkin Hallis ja Weill Hallis (Carnegie Hall) New Yorgis. Elle on Spetsiaalse Muusikakeskkooli õpilane. Ta õpib kompositsiooni Richard Danielpouri ja Konstantin Sukhovetski ning klaverit Irina Nuzova juhendamisel.
Lucas Sanchez - vioola (Hispaania/Saksamaa)
Lucas Sanchez Rodriguez sündis 21. juunil 1999 Pamplonas. Kuigi ta käis koolis Pamplonas, veetis ta suurema osa oma lapsepõlvest väikeses Püreneede mägedes asuvas külas nimega Ustes.

Pärast kolme aastat altviiuli mängimist õppimist Joaquin Maya muusikakoolis astus Lucas 2009. aasta suvel Pablo Sarasate konservatooriumisse. 2013. aasta veebruaris võeti Lucas Sanchez vastu noore õpilasena Hans Eisleri nimelisse kõrgemasse muusikakooli, kus ta õppis professor Ditte Leseri (2013-2017) ja Herman Chakulovi (2017-2018) juhendamisel. Pärast keskkooli lõpetamist 2018. aastal sai ta bakalaureuse- ja magistrikraadi altviiuli instrumentaalmängus Wilfried Strehle juhendamisel.

14. aastast 2016. aastani osales Lucas mitmel konkursil, saavutades alati esimesi või teisi kohti. Siin on mõned tema olulisemad saavutused:
  1. Esikoht Bundeswettbewerb Jugend musiziert konkursil kategoorias "erilised ansamblid" (2015)
  2. Esikoht Bundeswettbewerb Jugend musiziert konkursil kategoorias "solo altviiul" (2016)
  3. Humboldti Fondi stipendium andekatele eurooplastele (2016)
  4. Teine koht konkursil "Toledo, linnade keeled" (2016) absoluutkategoorias keelpillidele
Pärast 2016. aastat ei osalenud Lucas enam ühelgi konkursil.
Sam Staveley

tšello (USA)
Minu nimi on Sam Staveley ja olen mänginud tšellot üheksa aastat. Pärast keskkooli astumist alustasin õpinguid dr Maryann Ramos juhendamisel, kellega jätkasin õpinguid kogu oma esimesel aastal Northern Arizona Ülikoolis. Pärast viimast aastat dr Ramosi juhendamisel siirdusin Arizona Ülikooli, kus õpin nüüd dr Theodore Buchholzi juhendamisel. Keskkooli ajal osalesin erinevates suve muusikaprogrammides nagu Point Counter Point (Vermont) ja Rocky Mountain Conservatory (Colorado).

Võimalus õppida Euroopas oma oskusi täiendada on minu jaoks äärmiselt huvitav ja oluline. Seega, pärast programmi kohta kuulmist, olin äärmiselt põnevil võimalusest külastada Eestit ja mängida suurepäraste muusikutega.
Eli Bredo
klaver (USA)
Eli Bredo on õpilane Irina Nuzova juures noorte artistide programmis Kaufman Centeris New Yorgis. Ta on võitnud esimese preemia 2020. aasta rahvusvahelisel festivalil Art of Sound ja 2021. aasta noorte artistide konkursil Rondo Vanguard. Ta on esinenud Vanguardi konkursi võitjate kontserdil Carnegie Hallis, kaasaegse ja barokkmuusika festivalidel Merkin Hallis, Steinway Recital Hallis New Yorgis ja Kunstiakadeemias Szczecinis, Poolas.

Samuti on ta esitanud Haydni kontserti nr 11 ja Mozarti kontserti nr 23 koos Europa Musica orkestriga Perugia Notari saalis aastatel 2022 ja 2023. Muusikaväliselt õpib Eli iseseisvas keskkoolis New Yorgis, kus ta on kaheksandas klassis ja aktiivselt osaleb matemaatikavõistkonnas.
Ruizhi-Gabrielle Wang
klaver (Hiina)
Pianist ja helilooja Ruizhi Gabrielle on esinenud Belgias, Inglismaal, Itaalias, Saksamaal, Taiwanis, Hiinas, Hispaanias, Prantsusmaal, Poolas, Šveitsis ja Ameerika Ühendriikides. Gabrielle on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu ja preemiaid: Concerto Competition Brescias, Itaalias; Euregio Piano rahvusvaheline konkurss (2018), King’s Peak rahvusvaheline konkurss (2021), samuti Londoni Noorte Muusiku Kuldpreemia nominent (2022), Virtuoso rahvusvahelise muusika Londoni Kuldpreemia (2023) ja Euterpe muusikaauhind (2023), Paul Badura-Skoda rahvusvahelise klaverikonkursi 3. preemia Viinis (2023), Marvin O. Mechelke II konkursi 1. koha võitja koos $3000 auhinnaga. Tal on kraadid Minnesota ülikoolist - Twin Cities, L’École Normale de la Musique de Paris ja CRR de Paris.

Iirimaa Quartet
Iirimaa
Caitriona De Burca - viiul 1
Ma õppisin viiulit Maeve Broderickuga Royal Irish Academy of Music'is alates 6. eluaastast. Mul on 1987. aastal omistatud Royal Irish Academy of Music viiulipedagoogika ja eksamineerimise diplomi ning olen lõpetanud Trinity College Dublinis muusikakraadiga. Mängin Dublin Orchestral Players'i ja Pentetetra keelpillikvartetis.

Hazel Fortune - viiul 2
Mängin viiulit alates 8. eluaastast, olin Junior Exhibitioner stipendiaat Royal Academy of Music'is, Londonis vanuses 11-18 aastat. Lõpetasin ABRSM eksamid 8. tasemeni, mul on Royal Irish Academy of Music'i viiulipedagoogika diplom, 27 aastat õpetamiskogemust. Olen ühe amatöörorkestri kontsertmeister ja teise orkestri teise viiuli grupi juht. Olen mänginud meie keelpillikvarteti teist viiulit 15 aastat. Olen juhendanud paljudes erinevates Euroopa riikides professorite juhendamisel, kes on pärit kvartettidest nagu Maggini ja Martinů keelpillikvartetid.

Brian McBryan, vioola
Mängin viiulit/vioolat alates 12. eluaastast. Olen olnud Dublin Orchestral Players'i pea-vioolamängija umbes 25 aastat. Olen olnud Pentetetra keelpillikvarteti liige alates 2009. aastast. Lõpetasin ABRSM (UK eksamid) 8. taseme. Olen osalenud suvekoolides Austrias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Rumeenias, Poolas, Itaalias, Sloveenias, Tšehhi Vabariigis, Norras ja Ühendkuningriigis. Praegu õpin Andreea Banciu juhendamisel, Contempo kvartetis TUD Konservatooriumis, Dublinis.

Tommy Murtagh, tšello
ABRSM esinemisdiplom tšellos
ABRSM 8. tase klassikalises kitarris
Dublin Orchestral Players'i tšellorühma juht
Wexford Sinfonia tšellorühma juht
Olen olnud Pentetetra kvarteti liige Iirimaal 15 aastat.
Milana Starinska
tšello (Portugal)
Milana Starinska sündis 16. oktoobril 2008 Portugalis, Assooride saartel.
Alustas tšelloõpinguid viieaastaselt Fayali saare muusikakoolis.

Sai II preemia Luzo-Hispaania konkursil Fafes 2016. aastal, III preemia Vasco Barbosa nimelisel riiklikul keelpillikonkursil Lissabonis 2023. aastal.
Osales mitmetes meistriklassides ja orkestrifestivalil Assooridel suvel 2023. aastal.
Emily Fung
klaver (USA)
Emily Fang, 12-aastane, on mänginud klaverit alates viiendast eluaastast. Ta on võitnud mitmeid konkursse, sealhulgas Crescendo International Competition, Franz Liszt Center International Competition, CAPMT (California Association of Professional Music Teachers) Go For the Gold Competition, CAPMT Concerto Competition, United States Open Music Competition, Great Composers Competition ja Piano Star International Competition.

Eelmisel aastal debüteeris ta kontsertpianistina Europa Musica orkestriga Itaalias. Ta on esinenud ka Carnegie Hallis. Lisaks klaverimängule armastab Emily tegeleda ja võistelda võimlemises, lugeda ja mängida viiulit.
Agata Sułkowska
tšello (Poola)
Aleksandra Chazbijewicz
viiul (Poola)
ÕPINGUD
Aleksandra Chazbijewicz alustas viiuliõpinguid 4-aastaselt Ukraina Muusikakoolis E.Demieniuki klassis ja klaverit L.Żukowa juhendamisel. Ta õppis Felix Novowiejsky Muusikakoolis Gdanskis, Poolas, alates algkoolist kuni lõpetamiseni 2005. aastal. Ta lõpetas BA ja MA kraadiga Stanislaw Moniuszko Muusikaakadeemia Gdanskis 2011. aastal. Tema peamised õpingud olid kontsertsolist, pedagoogika ja kammermuusika. Talle anti Socrates/Erasmus vahetusstipendium Mozarteumi Ülikooli Salzburgis, Austrias. Ta õppis Euroopa Dirigeerimise Akadeemias Vicenzas, Itaalias. Talle on omistatud mitmeid stipendiume osalemiseks meistriklassides ja suvefestivalidel, sealhulgas Petrof Suvefestival, Pablo Casals Festival ja Gstaad Menuhin Muusikafestival.
Mõned õpetajad, kelle juhendamisel ta on õppinud:
Muusikakoolis: professor Krystyna Jurecka
Muusikaakadeemias: kontsertsolist ja pedagoogikafakulteet professor Krystyna Jurecka ja maestro Konstanty Andrzej Kulka juhendamisel, kellega ta õppis kunstilist praktikat. Mozarteumi Ülikoolis Salzburgis: professor Harald Herzl viiul, professor Tunde Kurucz ja Wolfgang Redik kammermuusika. Meistriklassides: maestro Alexandre Brussilovsky, Maxim Vengerov, Philippe Graffin ja maestro Shlomo Mintz.

ESINEMISED
Aleksandra Chazbijewicz on esinenud sooloartistina duo ja orkestrite koosseisus ning kammermuusikas. Ta on mänginud erinevates orkestrites, nagu Junge Philharmonie Salzburg, Philharmony Salzburg, Hanseatica Kammerorkester, Poola Kammerfilharmoonia Sopot, Balti Filharmoonia, Sinfonia Baltica, Tutta Forza Orkester, Internationale Junge Orchestra Academy Playsteinis - Saksamaa, Magna Grecia Orkester - Itaalia, Pro Musica Sümfooniaorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester. Aleksandra Chazbijewiczil on olnud au esineda koos selliste artistidega nagu Ivo Pogorelich, Enrique Mazzola, Anatoli Štšura ja Shlomo Mintz.

KONKURSID - LAUREAAT
Ta on võitnud erinevaid auhindu: 1. koht IMKA rahvusvahelisel muusikakonkursil Sarajevos, 1. koht Red Maple rahvusvahelisel muusikakonkursil Torontos, 1. koht Talents of Europe rahvusvahelisel muusikakonkursil Fiestalonia Milenios Hispaanias, 2. koht Tizziano Rossetti rahvusvahelisel muusikakonkursil Luganis, 3. koht Clara Schumanni rahvusvahelisel muusikakonkursil Brüsselis, 2. koht Londoni klassikalise muusika konkursil, Tokio rahvusvahelise noorte muusikakonkursi finalist, II Balti rahvusvahelise viiulikonkursi laureaat Gdanskis, Poolas, Alfredo ja Vanda Marcosigi Euroopa viiulikonkursi laureaat Itaalias, Vertex International Music Competitioni eripreemia laureaat, mille korraldas Festival Classical Hugs, Student Nobel Award 2010, Gdansk - Poola. Ta on ka Top 10 Young 2017 Award'i laureaat, mille andis Orchestra Magna Grecia - Itaalia.

Ta on esinenud sooloartistina, kammermuusikas ja orkestritega Austrias, Taanis, Tšehhis, Prantsusmaal, Saksamaal, Ungaris, Itaalias, Poolas, Hispaanias, Šveitsis ja Ühendkuningriigis.

Lia Davtyan
viiul (Armeenia)
Ilya Watson
viiul (Kasahstan)
Olen teise kursuse õpilane katolikus keskkoolis väikeses linnas Bostoni lähedal. Sündisin Venemaal. Kolmeaastaselt kolisin USA-sse. Hakkasin viiulit mängima umbes 5-aastaselt. Olen viimased 9 aastat olnud Sharon Music Academy õpilane.

Alexander Jovanovich
klaver (USA)
Alexander Jovanovic on 10-aastane ja neljanda klassi õpilane New Yorgi Spetsiaalses Muusikakoolis. 5-aastaselt võeti ta vastu Spetsiaalsesse Muusikakooli ja temast sai Irina Nuzova õpilane.

8-aastaselt esines ta Bachi Klaverikontserdiga nr 1 d-moll koos Europa Musica orkestriga Itaalias. 2023. aastal esines ta Haydni Klaverikontserdiga nr 11 D-duur koos Somerset Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides. Alexander võitis esikoha V rahvusvahelisel noorte muusikakonkursil ja Charleston International 18th Century Music Competitionil 2023. aastal ning teise koha 2023. aasta Pacific Stars rahvusvahelisel klaverikonkursil.

Ta on ka 2023. aasta New Jersey noorte pianistide konkursi auhinnavõitja. Ta valiti esinema Merkin Hallis Kaufmani Muusikakeskuse Kaasaegse Festivali jaoks aastatel 2022 ja 2024 ning Heliloojate Festivalil aastatel 2023 ja 2024. Alexander osales 2022. aasta Music Fest Perugias ja 2023. aasta Euro Music Festivalil ja Akadeemias Poolas.

Amir Sahay

klaver (USA)
Amir Sahay, andekas 12-aastane pianist New Yorgist, alustas oma muusikateed 5-aastaselt Genya Paley juhendamisel Lucy Mosese koolis. Praegu õpib ta Spetsiaalses Muusikakoolis Irina Nuzova juhendamisel.

Amiri erakordne talent on toonud talle palju tunnustust. 2022. aasta suvel osales ta MusicFest Perugias, saades võimaluse esitada Mozarti kontserti koos orkestriga. Järgmisel aastal saavutas Amir mitmeid edusamme: ta võitis esimese koha ja "Best Contemporary" auhinna noorte kategoorias 2023. aasta V rahvusvahelisel noorte muusikakonkursil, mis viis esinemiseni Symphony Space’i võitjate kontserdil. Ta osales ka 2023. aasta Kaasaegse Muusika Festivalil Merkin Hallis, Kaufmani Muusikakeskuses, NYC-s.

2023. aasta suvel täiendas Amir oma muusikalisi oskusi Euro Music Festivalil Szczecinis, Poolas, keskendudes kammermuusikale. Tema dueti esinemised on samuti kõrgelt hinnatud; tema ja tema partner võitsid peaauhinna WNYLE rahvusvahelise klaverikonkursi 4. väljaandel Soomes. Aprillis 2024 jätkus Amiri edu, kui ta võitis esimese koha inauguratsioonilisel Musical Life Competition’il "Piano Solo" kategoorias, mille tulemusena toimub esinemine Weill Recital Hallis, Carnegie Hallis. Lisaks saavutasid tema ja tema dueti partner teise koha "Piano Four Hands" kategoorias, mille tulemusena toimub esinemine Victor Borge kontserdisaalis, Scandinavia House’is.

Edaspidi on Amiril plaanis esitada veel üks Mozarti kontsert Piano Concerto Festivalil Faro, Portugalis ja Classical Hugs International Music Festivalil 2024 Tallinnas, Eestis. Tema valimine esinema 2024. aasta Kaasaegse Muusika Festivalil Merkin Hallis rõhutab tema tõusvat staatust muusikamaailmas.

Anna Ryland-Jones
tsello (Inglismaa/Eesti)
Anna õppis Tim Lowe juhendamisel Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis, kus ta lõpetas ka aasta Junior Fellow'na. Enne seda õppis ta Emma Ferrandi ja Petr Prause juhendamisel Royal Northern College of Music'is. Ta on osalenud meistriklassides István Várdai, Adrian Brendeli ja Pierre Doumenge'i juhendamisel.

Kammermuusika mängib Anna muusikalises elus suurt rolli. Ta oli Elgari ansambli asutajaliige, kellega ta mängis üle kahe aasta, esinedes regulaarselt kontsertidel nii Londonis kui Malverni piirkonnas ning ka Wye Valley kammermuusika festivali suveresidentsil 2022. aastal. Ta naasis Wye Valley kammermuusika festivalile veebruaris 2024. Praegu on Anna Sylvani kvarteti tšellist, uus keelpillikvartett Soomes, mille eesmärk on tellida traditsioonilise Soome rahvamuusika seadeid ja esitada neid koos standardse kvartetirepertuaariga üle kogu Soome, tuues elava klassikalise muusika kättesaadavaks kogukondadele, kellel pole lihtsat juurdepääsu kontserdisaalidele. Ta on ka Kings Chamber Orchestra liige, kellega ta on esinenud üle Ühendkuningriigi, ja osales ka 2022. aasta Isle Joyeuse suvefestivalil Jersey's.

Elades nii Londonis kui Tallinnas, jagab Anna oma aega Ühendkuningriigi, Eesti ja Soome vahel, esinedes sageli kõigis kolmes riigis.
Lina Jukneviciute
viiul (Leedu)
Lina Juknevičiūtė, Leedu viiuldaja, on juba esinenud paljudes riikides üle Euroopa ja Ameerika Ühendriikide. Ta on lummanud publikut kuulsates kohtades nagu Wigmore Hall ja Southbank Center ning võitnud mitmeid konkursse Prantsusmaal, Poolas, Gruusias, Ühendkuningriigis ja Itaalias. 2021. aastal pälvis ta Grand Prix rahvusvahelisel Balys Dvarionas konkursil oma esinemise eest Leedu Rahvussümfooniaorkestriga. Lina pühendumus Leedu kultuuri tutvustamisele on pälvinud tunnustust Leedu presidendilt Dalia Grybauskaitėlt.

Koos oma õega korraldab ta "Camino Lituano Muusikafestivali", tuues klassikalist muusikat isegi kõige väiksematesse kodumaa küladesse.
Lina alustas viiuliõpinguid M.K. Čiurlionise Kunstide Koolis ja jätkas hiljem õpinguid professor Jurgis Dvarionase juhendamisel Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia ettevalmistuskursustel.

Seejärel jätkas ta oma muusikalist arengut The Purcell School'is Londonis Aistė Dvarionaitė-Beržanskienė juhendamisel, õppis F. Eichhorni klassis Franz Liszti Muusikaülikoolis Saksamaal ja alates sellest sügisest jätkab ta õpinguid Zürichi Kunstide Ülikoolis R. Koelmani juhendamisel, kes on J. Heifetzi õpilane.
Makiko Kudo
klaver (Jaapan)
Sündinud Shizuoka prefektuuris, Jaapanis. Lõpetanud Tohoku Ülikooli humanitaarteaduskonna ja Tokyo Muusikakõrgkooli klaveri esituse osakonna. Lõpetas 2012. aastal Moskva Tšaikovski Konservatooriumi klaveriesituse magistriõppe.

Võitis 2. koha (kõrgeim koht) 6. Rosenstocki rahvusvahelisel klaverikonkursil Tokyos, 1. koha 17. Muusika ja Maa rahvusvahelisel muusikakonkursil Sofias, Bulgaarias, 2. koha 7. Musica Classica rahvusvahelisel muusikakonkursil Ruzas, Venemaal, 3. koha 12. Maria Yudina rahvusvahelisel muusikakonkursil Peterburis, Venemaal, 1. koha ja Asahi Shimbuni auhinna täiskasvanute kategoorias 9. Kitamoto klaverikonkursil Saitamas, Jaapanis.

Õppinud klaverit Yoshiko Shibata, Atsushi Shibata, Kaoruko Yamashita, Yuriko Ueki, Yukie Sekine, A. Semetsky ja A. Mndoyantsi juhendamisel ning kammermuusikat S. Diachenko juhendamisel.
Esinenud soolokontsertidega Jaapanis (Shizuoka, Sendai, Tokyo), Venemaal (Moskva) ja Hiinas (Daqing) ning esinenud koos Shonani Kammerorkestriga Kanagawas.

Praegu õpetab klaverit Showa Muusikaülikooli muusikakoolis Jaapanis, samuti osalise tööajaga lektor Toho Gakuen Muusikakoolis. Esineb soolo-, kammermuusika ja saatepianistina.
Li Jun
vioola (Hiina)
Tomoko Maki
vioola (Jaapan)
Alustasin klaverimängu 3-aastaselt ja vioolat 12-aastaselt.
Lõpetasin Keio Ülikooli õendus- ja meditsiinihoolduse teaduskonna.
Töötades rahvatervise õe ja sertifitseeritud psühholoogina, mängin vioolat solisti, kammermuusika ja orkestri koosseisus. Võtsin kaks tundi professor Strehle juures 2023. aastal. Praegu õpin vioolat Gérard Poulet juhendamisel.

Uhjin Choi
vioola (Lõuna-Korea)
XinMiao Ying
klaver (Hiina)
Olga Chelova
klaver (Saksamaa)
Olga Chelova on auhinnatud klassikaline pianist ja helilooja.

TEMA KODUMAAST
Ta sündis muusikavälises perekonnas - merekapten ja ajalooprofessor. Tema muusikaline anne avastati juhuslikult. Lasteaias nägi ta esimest korda klaverit ja kuulis sellel mängitud lastelaule ja Ukraina rahvalaule. 2-aastaselt suutis ta neid kauneid meloodiaid kõrva järgi mängida. 5-aastaselt teadis ta, et pühendab oma elu muusikale.

Muusikukarjääri tee viis ta imelisse Prof. P.S. Stolyarsky nimelisse kooli: Stolyarsky Kooli Odessas. Olgale oli iga päev muusikaliselt andekate laste koolis nagu "paradiis maa peal", nagu ta ütleb. Tema õpetaja oli prof Sukhomlinov I.I., kes oli lõpetanud Moskva Riikliku Tšaikovski Konservatooriumi ja Heinrich Neuhausi õpilane.

Muusikaliselt ja kultuuriliselt rikkas Odessa rannikulinnas kasvas ja arenes Olga talent sõbralikus, soojas ja rõõmsas Stolyarsky Kooli õhkkonnas. Odessa on linn, kus erinevate rahvuste ja religioonide inimesed elavad koos. Odessa muusikatraditsioonid ulatuvad 20. sajandi algusesse, kui Stolyarsky Kool asutati 1933. aastal. See oli maailma esimene spetsiaalne muusikakool kõrgelt andekatele lastele.

Olga lõpetas kõige kõrgemate hinnetega, esinedes Brahmsi 2. Klaverikontserdiga, mis pälvis tormilise aplausi nii publikult kui eksamikomisjonilt. Odessa ja Stolyarsky Kool on koduks paljudele 20. sajandi suurtele muusikutele, sealhulgas Gilels, Oistrakh, Richter, Milstein, Furer, Fichtenhgolts ja paljud teised.
Hoolimata Odessa muusikatraditsioonide suurusest, säilitas Stolyarsky Kool alati sõbraliku õhkkonna ja kollegiaalne konkurents oli alati tervislik. Kogu õppejõud aitas ja toetas õpilasi.

Nagu Olga meenutab oma raamatus "My Life in Music":
Olga pärast esimest esinemist laval: "Ma mäletan päikeselisi tänavaid, mere ja akaatsia lõhna ning jooksen kooli poole. Ma ei kõndinud kunagi, vaid alati jooksin. Ma pidin jooksma õnnest, mis mind üle voolas, muusikast, mis minu sees kõlas, ja rõõmust kohtuda oma muusikutest sõpradega koolis, kus kõik mind ootasid ja armastasid...". Pärast Abitouri Odessas jätkas Olga oma haridusteed Hannoveris Muusika-, Draama- ja Meediakõrgkoolis (ME DIPLOM, KA DIPLOM, M.MUS), millele järgnes kraadiõpe Mozarteumi Ülikoolis Salzburgis, kus kõik oli erinev.

TEMA ROLLIST KUNSTNIKUNA
Olga on kunstnik, kes on pühendanud oma elu inimestele teenimisele ja kelle kompositsioonid ja esitused põhinevad humanismil. Ta on pühendanud terveid kontserte kontsentratsioonilaagrites hukatud heliloojate teostele. Olga esitas Chopini 24 etüüdi (op. 10 ja op. 25) mitmel heategevuskontserdil sel hooajal. Ühe heategevuskontserdi tulud saadeti Stolpersteine fondile ja Max Windmueller fondile, mis on nimetatud Saksa-juudi vastupanuliikme järgi.
Saksa kriitik I. Wagner võrdles Olgat pärast seda Svjatoslav Richteriga.
Joseph-Georges Corcos
klaver (USA)
Joseph on 9-aastane pianist New Yorgist. Ta õpib New Yorgi Spetsiaalses Muusikakoolis.

Lauro Maria Lorenz
vioola (Saksamaa)
Samuel Bezerra
klaver (Brasiilia)
Samuel Bezerra on andekas prantsuse-brasiilia pianist. Ta alustas klaveriõpinguid 6-aastaselt, õppides Joel Bello Soaresi, tuntud brasiilia pianisti, juhendamisel. Pärast Prantsusmaale kolimist 2009. aastal lõpetas ta bakalaureuseõppe klaveri esituses École Normale Cortot'is Pariisis ja hiljem omandas magistrikraadi klaveri esituses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peep Lassmanni klassis. Samuel osales paljudel konkurssidel, kontsertidel ja meistriklassides Prantsusmaal, Austrias, Marokos, Brasiilias ja Eestis. Praegu esineb ta soolokontsertidel, Ilves Bezerra duos ja Baltic Brise trios ning teeb koostööd paljude Brasiilia ja Ameerika heliloojatega. Kogu oma karjääri jooksul on Samuel näidanud oma kirge ja pühendumust muusikale. Tema kogemused erinevates riikides on kujundanud tema ainulaadset stiili, mis on lummanud publikut kõikjal, kus ta esineb.

1. august Linda Fogelsone (s.1987) on Lätis sündinud viiuldaja. Ta alustas viiulimängu 6-aastaselt Emīls Dārziņši Muusikakeskkoolis Riias õpetaja Ludmila Girska juhendamisel. 2006. aastal jätkas ta viiuliõpinguid Turu Rakenduskõrgkoolis (Soome) ja aasta hiljem Sibeliuse Akadeemias Alexander Vinnitski juhendamisel, kus ta lõpetas magistrikraadi 2015. aastal.

Samal ajal täiendas Linda oma kunstilist mitmekesisust meistriklassides selliste õpetajate ja professorite juhendamisel nagu David Danel, Kaija Saarikettu, Mikhail Kopelman, John Kane, Andrea Duka-Löwenstein, Daniela Rizova, Attila Fyzessery ja Marina Kesselman. Ta on mänginud palju erinevat kammermuusikat ja osalenud meistriklassides selliste artistide juhendamisel nagu Tuija Hakkila, Marko Ylönen, Jouko Laivuori, Charles Castlemann, Georg Hamann, Felix Gotlieb, Alexander Rudin, Janis Rinkulis.

2009. aastal võitis Linda Fogelsone 3. koha 5. rahvusvahelisel Beethovenikonkursil Austrias. 2011. aastal pälvis ta Crescendo Kunstide Suveinstituudi festivali 1. koha Ungaris. Linda on esinenud solisti ja kammermuusika kontsertidel Lätis, Eestis, Soomes, Suurbritannias, Austrias, Tšehhi Vabariigis ja Ungaris.

Lisaks esinemisele on Linda õpetanud ja andnud meistriklassid Soomes ja Tšehhi Vabariigis. Alates 2013. aastast töötab Linda Fogelsone Kymi Sinfoniettas (Kotka, Soome), kus alates 2015. aastast on ta teine kontsertmeister.
Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin