Kontserdi kava
Carl Philipp Emanuel Bach
Flöödikontsert - 1 part

Marko Bojanovic

W.A. Mozart:
Rondo C-Dur

Minna Krastev
L. von Beethoven:
Klavierkonzert nr 1 – final

Sophia Popescu
F. Mendelssohn-Bartholdy:
Viiuli Konzert e-moll


Minna Krastev
E. Grieg
Klavierkonzert molli - 1. osa

Xindy Zhou
P. Tšaikovski:
Viiulikontsert – 1. osa

Aadi Kazu Duarah
Schumann:
Piano Concerto - 2nd & 3rd mov'ts

Fasbi Usuf
Kontserdil osalevad
Mihhail Bulytšov-Okser
klaver
Pianist Mihhail Bulytšov-Okser, keda kriitikud on tunnustanud tema intellektuaalse stiili ja puhta poeesia eest, debüteeris 14-aastaselt koos Manhattan Symphony Orchestra'ga.

Michael on esinenud paljude tuntud dirigentidega ning maailma prestiižikatel lavadel, sealhulgas Carnegie Hallis ja Kennedy Keskuses.

Hooajal 2023-2024 astub ta üles koos legendaarse viiuldaja Shlomo Mintziga, esineb soolokontsertidega Roomas, Hiinas ja Washingtonis, samuti Eesti Rahvusorkestriga ja Hispaania kammerorkestriga Reus.


Bulytšov-Okser on ka George Gershwin nimelise rahvusvahelise muusikakonkursi ja muusikafestivali Classical Hugs korraldaja, mis viib läbi meistriklasse ja kontserte Lätis, Leedus, Eestis ja Soomes.
Cherin Kim, dirigent
Cherin Kim on tuntud pianist, harfimängija, helilooja ja dirigent USA-st ja Lõuna-Koreast. Ta on dotsent Massachusettsi Ülikoolis Bostonis, Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ja Saksamaa Schlossakademie's. Ta on võitnud 12 rahvusvahelist ja riiklikku konkurssi USA-s, Inglismaal, Venemaal ja Koreas ning on olnud žürii liige 77 konkursil 36 riigis. Mängib 10 erineval instrumendil: klaver, harf, viiul, vioola, tšello, klavessiin, akordion, kitarr, ukulele ja trummid.

On pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas auhinna parima vene muusika esituse eest Venemaa rahvusvahelisel harfikonkursil ja Future Classic Women auhinna Londoni raadiojaamalt. On esinenud selliste teostega nagu Rahmaninovi Klaverikontsert nr 2, Debussy "Tantsud", Mozarti Flöödi- ja harfikontsert ning muud. Tema harfiesitusi on kasutatud Briti filmis "Kaleidoskoop".

Alustas muusikaõpinguid kuueaastaselt, õppis muusikakoolides ja ülikoolides Lõuna-Koreas, Londonis ja USA-s, lõpetades doktorikraadi Bostoni Ülikoolis kolme ja poole aastaga. On õpetanud mitmes muusikainstitutsioonis, sealhulgas Eastern Nazarene kolledžis ja Adagio Muusikaakadeemias.

24. aastal dirigeerib ta Venezuela Rahvusfilharmoonia orkestrit ja esineb solistina kahe instrumendiga ning komponeerib kaks kontserti: ühe harfimängija Dr. Ann Hobson Pilote auks ja teise Walesi printsessile.
Lilyan Kaiv
dirigent
Lilyan Kaiv sündis 1974. aastal Tartus, Eestis koorijuhi ja inseneri perre. 1980. aastal astus ta lastemuusikakooli õppima viiulit. 1989. aastal alustas ta koorijuhtimise õpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Õpingute ajal asutas Lilyan oma esimese kammerkoori „Ma non troppo", millega töötas kaheksa aastat. Selle kooriga võitis ta mitmeid auhindu ja sai tuntuks. 1994. aastal alustas Lilyan koorijuhtimise õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tallinnas professor Toomas Kapteni juhendamisel. 2002. aastal sai ta muusikamagistri kraadi. 2002–2005 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias sümfooniaorkestri dirigeerimist professor Jüri Alperteni juhendamisel. Sellel perioodil 1994–2005 töötas Lilyan Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri dirigendi ja juhina, osales Eri Klas'i, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Neil Thomsoni, Ilja Mussini, Alexander Dimitrievi ja Vladimir Ponkini meistrikursustel. Meistrikursused andsid talle võimaluse juhatada erinevaid orkestreid, nende seas Moskva Kammerorkestrit, Peterburi Riiklikku Akadeemilist Sümfooniaorkestrit ja Leedu Rahvuslikku Sümfooniaorkestrit.

Alates 2000. aastast töötab ta Tartu Muusikakoolis sümfooniaorkestri "Eller Symphony" dirigendina, millega töötab tänaseni. "Eller Symphony" on orkester, kus mängivad koos õpilased, õpetajad ja professionaalsed muusikud. Orkester annab aastas 4-5 kontserti, mõned neist koos Eller Mixt kooriga. Igal aastal lõpeb suure gala-kontserdiga, kus noortel solistidel on võimalus orkestriga esineda. Alates 2008. aastast töötab ta ka dirigeerimise osakonna juhatajana ja omab oma õpilasi. 2010. aastal alustas Lilyan tööd Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestriga muusikadirektori ja dirigendina. Erakordselt suur soov juhatada oopereid on viinud mitme suveprojektini, mille käigus on esitatud G. Bizet' "Carmen", C. Orffi "Der Mond" ja "Carmina Burana", mõned neist metsa keskel.

Töötades orkestritega, on Lilyan esitanud laia valikut vokaal-süm foonilisi suurteoseid, sümfooniaid ja instrumentaalkontserte. Tema repertuaar on väga mitmekesine, hõlmates muusikat varajasest klassitsismist kuni 21. sajandini ning samuti laia valikut 21. sajandi eesti muusikat. Tänaseks on Lilyan esitanud üle 70 suurteose. Lilyan on osalenud ka mitmetel dirigentide konkurssidel: 1997. ja 2000. aastal Riias, Lätis, kus ta mõlemal korral võitis esimese auhinna ja sai preemiaks mitu kontserti Läti Riikliku Kooriga "Latvija" ja Liepāja Sümfooniaorkestriga. Nendelt konkurssidelt sai ta hüüdnime "Lapi nõid" (Lapimaa nõid).

2002 aastal võitis ta rahvusvahelise dirigentide konkursi Tallinnas ja 2003. aastal sai teise auhinna Jorma Panula sümfooniaorkestrite dirigentide konkursilt Vasas, Soomes. 2013. ja 2015. aastal jõudis ta Sinise Doonau ooperidirigentide konkursi finalistide hulka Ruses, Bulgaarias, ning 2014. aastal oli ta Luigi Mancinelli ooperidirigentide konkursi finalist Orvietos, Itaalias.
Minna Krastev
viiul (USA)
Viiuldaja Minna Krastev, kuusteist aastat vana, õpib praegu Natasha Makhijani juures SFCM-i Pre-College osakonnas ja jätkab oma õpinguid Jory Fankucheniga. Minna on Palo Alto Kammerorkestri (PACO) liige. Ta on osalenud Crowden Chamber Music Workshopis, PrestoPACO ja PACO laagris, Villa Sinfonias. Ta on esinenud meistriklassides Robin Sharp, Ariana Kim, Liana Bérubé, Elena Chernova-Davis juhendamisel ja on olnud mitmete konkursside auhinnavõitja. Minna on Menlo-Atherton High School'i 11. klassi õpilane. Talle meeldib lugeda, matkata ja reisida.
Cindy Zhu
klaver (Hiina)
Cindy Zhu on Hiina pianist, kes õpib kunstniku diplomit Royal Music College'is professorite John Byrne'i ja Sophia Gulyaki juures. Nõutud solistina esineb Cindy kontserdisaalides üle kogu maailma, sealhulgas Brahmsi Saal Viinis, Mozarteum Saal Salzburgis, Legnica Kultuurikeskus Poolas, Amaryllis Flemingi kontserdisaal Londonis ja teistes.

Cindy on võitnud auhindu mitmetel rahvusvahelistel ja riiklikel konkurssidel, sealhulgas esikoht 2020. aasta Yamaha Aasia Muusikavõistlusel, kuldmedal 2021. aasta KAWAI Aasia Noorte Klaverivõistlusel ja esikoht 2023. aasta Põhja Rahvusvahelisel Muusikavõistlusel. Ta on Yamaha ja DDPF-i stipendiaat.

Sündinud 1999. aastal, alustas Cindy klaveriõpinguid viieaastaselt ja andis oma esimese avaliku kontserdi 12-aastaselt. 16-aastaselt alustas ta professionaalset õpet Wuhan'i konservatooriumis Hiinas. Hiljem õppis ta Royal Music College'is ja lõpetas cum laude. Nüüd õpib ta RCM-is kunstniku diplomit. Cindy osaleb aktiivselt ka muusikafestivalidel, nagu

Rahvusvaheline Meistriklasside nädal Venemaal ja Conero Muusikafestival Itaalias. 2022. aastal osales ta SIMA Classicsi meistriklassis Poolas ja 2023. aastal Klavikologi muusikafestivalil Salzburgis.
Aadi Kazuh Duar
viiul (Jaapan/India)
Aadi sündis multikultuurses peres India isast ja Jaapani emast ning kasvas üles Tokyos. Ta võttis viiuli kätte viieaastaselt ja varsti sai sellest tema tõeline kirg. Tal oli ka privileeg veeta igal suvel tuntud Euroopa muusikaülikoolides, saades üliõpilasstipendiume erinevatelt konkurssidelt, ja võimalus täiustada oma oskusi tuntud professorite juhendamisel sellistes institutsioonides nagu Mozarteumi Ülikool.

Aadi on Jaapanis toimunud 77. tudengimuusika konkursi (2023) ja 23. Osaka Rahvusvahelise Muusikakonkursi esimese preemia laureaat. Praegu õpib ta professor Akiko Tatsumi juures Jaapanis.
Marko Bojanovic
flööt (Serbia)
Sündis 27. oktoobril 2002 Belgradis. Lõpetas 2017. aastal põhikooli "Vladimir Đorđević" generatsiooni parima õpilasena. Lõpetas keskkooli Josip Slavenski muusikakooli juures Belgradis. Lõpetas algtaseme akadeemilised õpingud Trieste "Giuseppe Tartini" konservatooriumis professorite Pierluigi Maestri ja Roberto Zorino klassis. Kolmanda kursuse ajal võeti ta Erasmus programmi raames õppima Wiesbadeni konservatooriumi (Saksamaa) professor Dejan Gavrići klassi.

On saanud mitmeid auhindu ja tunnustusi, sealhulgas rahvusvahelise võistluse "Davorin Jenko" laureaat 2018. aastal ja võistluse "Città di Cervignano" võitja 2022. aastal. Alates 2023. aastast on ta Bosnia ja Hertsegoviina trio "Ma Come" liige. Praegu jätkab ta magistriõpinguid Kopenhaagenis Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias, olles silmapaistva professor Ulla Milmani klassis.
Ayasa Nagano
viiul (Jaapan)
Sündis 13. mail 1988 Tokyo, Jaapanis. Alustas viiuliõpinguid kaheksa-aastaselt. On pälvinud auhindu Kyushu Muusikakonkursilt, IMKA Rahvusvaheliselt Muusikakonkursilt Bosnias ja Hertsegoviinas, MEDICI Rahvusvaheliselt Muusikakonkursilt Inglismaal ja teistelt. On esinenud koos tuntud pianistide, ooperilauljate, balletitantsijate ja marionettidega tuntud üritustel Tokyo, Saitama ja teistes kohtades.

On osalenud televisiooniprogrammides TBS ja TV-Asahi ning raadioprogrammides kui "Improvisation Creator Violinist". Esines JAPAN EXPO 2019-l Malaisias ja osales erilises muusikatelevisiooniprogrammis Venemaal, pühendatud Beethoveni 250. sünniaastapäevale. Hiljuti esitles ta klassikaliste heliloojate traktaate ja esitas Beethoveni "Sonata No. 9 Kreutzerile". On Tokyo Rahvusvahelise Kunstiassotsiatsiooni konkursside žürii liige.
Sofia Popescu
klaver (USA)
Sofia Popescu, 12-aastane, pärit Sharonist, Massachusettsist. Alustas klaveriõpinguid viieaastaselt Tani Schwartzmani juhendamisel. Sofia armastab muusikat ja esineb kontsertidel ning konkurssidel, võites palju auhindu regionaalsetelt ja rahvusvahelistelt konkurssidelt, sealhulgas Steinway Society of Massachusetts Piano Competition, Krystian Tkaczewski International Piano Competition Poolas ja teised. On esinenud Carnegie Hallis ja Chopini rahvusvahelisel festivalil Poolas. Õpib ka tšellot.
Fasbi Yusuf
klaver (Indoneesia)
Fasbi on Indoneesia pianist, kes alustas klaverimänguga 15-aastaselt. Omab bakalaureusekraadi klaveris Missouri-Kansas City Ülikoolist. On esinenud Weill Recital Hallis ja võitnud mitmeid konkursse Indoneesias.

Püüdleb magistrikraadi poole muusikateoorias ja klaveris. Vabal ajal armastab küpsetada ja eksperimenteerida uute retseptidega.
Aleksei Bljahhin, Eesti
bariton
"Hariduselt olen füüsik, ametilt programmeerija.

10 aastat tagasi kohtusin suurepärase inimesega – Mihhail Kazinikuga, kes pani mind armuma klassikalisse muusikasse.

Kuigi mul ei ole muusikalist haridust, sain aru, et muusikast rääkimine on väga huvitav. Ja ma hakkasin korraldama kontsert-loenguid.

Kontsert-loengute autor ja juht:
2018 - "Ooperi saladused"
2019 - "Vene Romantismi muusika"
2020 - "Hõbeajastu luuletajate laulud ja romansid"
2021 - "Armastuse muusika"
2021 - "Ooperi 'Jevgeni Onegin' saladused"
2021 - "Füüsika ja muusika ajalugu"
2023 - "Hispaania muusika"
2024 - "Sina oled minu meloodia"
(Mõned neist kontsertidest on salvestatud ja kättesaadavad aadressil duoclassico.eu)

On Isabella Yurieva nimelise rahvusvahelise vene romansside esitajate konkursi laureaat.

Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin