Professor - Mozarteumi Ülikool
Professor emeritus - Lausanne'i Konservatoorium
Pierre Amoyal - üks oma põlvkonna silmapaistvamaid viiuldajaid. Ta alustas muusikaga väga varakult ja sai 12-aastaselt Pariisi Rahvusliku Kõrgema Muusikakooli Konservatooriumi esimese preemia. 17-aastaselt läks ta Los Angelesse õppima Jascha Heifetzi juurde, kellega ta õppis viis aastat. Seal oli tal au esitada kammermuusikat kontsertidel, samuti salvestada koos Jascha Heifetzi ja Gregory Pyatigorskyga.
Sellest ajast alates on Pierre Amoyalit kutsutud esinema kõige silmapaistvamate orkestritega ja ta on esinenud üle kogu maailma. Ta töötab regulaarselt koos meie aja kõige tähtsamate dirigentidega: Pierre Boulez, Seiji Ozawa, Charles Dutoit, Eliahu Inbal, Stanisław Skrowaczewski, Günther Herbig, Georges Prêtre, Gennadi Rozhdestvensky, Kurt Sanderling, Simon Rattle, Rafael Frühbeck de Burgos ja Myung-Whun Chung. Ta esitas Saksamaal esiettekandes Henri Dutilleuxi viiulikontserdi Berliini Filharmooniaorkestriga Lorin Maazeli juhatusel.
Pierre Amoyal asutas Lausanne'i Camerata, ansambli 14 andekast noorest muusikust. Nad on salvestanud CD Mendelssohni okteti, Bachi viiulikontserdid, Tšaikovski serenaadi ja "Mälestusi Firenzest", Mozarti sümfoonilise kontserdi ja Concertone'i, mis ilmus Warner Musicu alt 2013. aastal.
Tema arvukad salvestised Decca jaoks sisaldavad Fauré' teoseid (koos Pascal Rogé'ga), Chaussoni, Francki (koos Ysaÿe kvarteti ja Pascal Rogé'ga) ning Dutilleuxi, Saint-Saënsi ja Respighi kontserte (Gregoriaanse kontsert Charles Dutoit ja Prantsuse Rahvusorkester). Tema viimased salvestised Harmonia Mundi jaoks sisaldavad kolme Griegi sonaati ja Brahmsi viiulisonaate, kõik koos Frédéric Chiu'ga, ning René Koeringu viiulikontserdi koos Friedemann Layeriga.
Pierre Amoyal on kirglik pedagoog. Väga noores eas sai temast Pariisi Rahvusliku Konservatooriumi professor ja ta on õpetanud ka Lausanne'i Konservatooriumis, Kõrgemas Muusikakoolis.
Praegu õpetab ta Salzburgi Mozarteumis ülikooli professorina.
85. aastal pälvis Pierre Amoyal Kunstide ja Kirjanduse Rüütli tiitli ning 1995. aastal tõsteti ta Rahvusliku Teeneteordu Rüütliks. 2002. aastal sai ta Vaud Fondi kunstide leviku auhinna ja 2006. aastal Lausanne'i linna auhinna.
Pierre Amoyal on väga paeluv virtuoos, kelle erakordsed anded ei ole kunagi takistanud tema armastust raske töö ja kõige olulisemate inimlike omaduste arendamise vastu.