Kontserdil osalevad
Mihhail Bulytšov-Okser
klaver
Pianist Mihhail Bulytšov-Okser, keda kriitikud on tunnustanud tema intellektuaalse stiili ja puhta poeesia eest, debüteeris 14-aastaselt koos Manhattan Symphony Orchestra'ga.

Michael on esinenud paljude tuntud dirigentidega ning maailma prestiižikatel lavadel, sealhulgas Carnegie Hallis ja Kennedy Keskuses.

Hooajal 2023-2024 astub ta üles koos legendaarse viiuldaja Shlomo Mintziga, esineb soolokontsertidega Roomas, Hiinas ja Washingtonis, samuti Eesti Rahvusorkestriga ja Hispaania kammerorkestriga Reus.


Bulytšov-Okser on ka George Gershwin nimelise rahvusvahelise muusikakonkursi ja muusikafestivali Classical Hugs korraldaja, mis viib läbi meistriklasse ja kontserte Lätis, Leedus, Eestis ja Soomes.
Miriam Davis
viiul
Miriam Davis on Briti viiuldaja, kes esineb üle maailma nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on esinenud paljudes kuulsates saalides ja saanud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel.

Ta teeb koostööd tuntud muusikutega, sealhulgas pianisti Mihhail Bulõtšov-Oksjoriga. Miriam propageerib aktiivselt kaasaegset repertuaari ja spetsialiseerub romantilisele muusikale.

Alates 2017. aastast õppis ta prantsuse viiuldaja Philippe Graffini juures ning lõpetas Londoni Kuningliku Muusikakolledži. 2022. aastal oodatakse kontserte üle kogu Euroopa ja debüütalbumi "Ode to Lost Time" väljaandmist.

Miriam Davis on osalenud maailmakuulsate meistrikursustel ja on pühendunud viiuliõpetaja. Ta asutas ja juhib muusika veebiakadeemiat www.virtualvirtuoso.online.

23-aastaselt sai ta Liverpooli Kuningliku Filharmooniaorkestri esimeseks viiuldajaks ning teeb koostööd erinevate orkestritega. Kontserdihooajal 2023-2024 on kavas esinemised Mihhail Bulõtšov-Oksjeriga Carnegie Hallis ja rahvusvahelistel festivalidel.
Pierre Amoyal, viiul (Prantsusmaa)
Professor - Mozarteumi Ülikool

Professor emeritus - Lausanne'i Konservatoorium

Pierre Amoyal - üks oma põlvkonna silmapaistvamaid viiuldajaid. Ta alustas muusikaga väga varakult ja sai 12-aastaselt Pariisi Rahvusliku Kõrgema Muusikakooli Konservatooriumi esimese preemia. 17-aastaselt läks ta Los Angelesse õppima Jascha Heifetzi juurde, kellega ta õppis viis aastat. Seal oli tal au esitada kammermuusikat kontsertidel, samuti salvestada koos Jascha Heifetzi ja Gregory Pyatigorskyga.

Sellest ajast alates on Pierre Amoyalit kutsutud esinema kõige silmapaistvamate orkestritega ja ta on esinenud üle kogu maailma. Ta töötab regulaarselt koos meie aja kõige tähtsamate dirigentidega: Pierre Boulez, Seiji Ozawa, Charles Dutoit, Eliahu Inbal, Stanisław Skrowaczewski, Günther Herbig, Georges Prêtre, Gennadi Rozhdestvensky, Kurt Sanderling, Simon Rattle, Rafael Frühbeck de Burgos ja Myung-Whun Chung. Ta esitas Saksamaal esiettekandes Henri Dutilleuxi viiulikontserdi Berliini Filharmooniaorkestriga Lorin Maazeli juhatusel.

Pierre Amoyal asutas Lausanne'i Camerata, ansambli 14 andekast noorest muusikust. Nad on salvestanud CD Mendelssohni okteti, Bachi viiulikontserdid, Tšaikovski serenaadi ja "Mälestusi Firenzest", Mozarti sümfoonilise kontserdi ja Concertone'i, mis ilmus Warner Musicu alt 2013. aastal.

Tema arvukad salvestised Decca jaoks sisaldavad Fauré' teoseid (koos Pascal Rogé'ga), Chaussoni, Francki (koos Ysaÿe kvarteti ja Pascal Rogé'ga) ning Dutilleuxi, Saint-Saënsi ja Respighi kontserte (Gregoriaanse kontsert Charles Dutoit ja Prantsuse Rahvusorkester). Tema viimased salvestised Harmonia Mundi jaoks sisaldavad kolme Griegi sonaati ja Brahmsi viiulisonaate, kõik koos Frédéric Chiu'ga, ning René Koeringu viiulikontserdi koos Friedemann Layeriga.

Pierre Amoyal on kirglik pedagoog. Väga noores eas sai temast Pariisi Rahvusliku Konservatooriumi professor ja ta on õpetanud ka Lausanne'i Konservatooriumis, Kõrgemas Muusikakoolis.

Praegu õpetab ta Salzburgi Mozarteumis ülikooli professorina.

85. aastal pälvis Pierre Amoyal Kunstide ja Kirjanduse Rüütli tiitli ning 1995. aastal tõsteti ta Rahvusliku Teeneteordu Rüütliks. 2002. aastal sai ta Vaud Fondi kunstide leviku auhinna ja 2006. aastal Lausanne'i linna auhinna.

Pierre Amoyal on väga paeluv virtuoos, kelle erakordsed anded ei ole kunagi takistanud tema armastust raske töö ja kõige olulisemate inimlike omaduste arendamise vastu.
Tatiana Gashimova, tšello
(Eesti- Läti)
Tatiana Gashimova on Narva Linna Sümfooniaorkestri (Eesti) tšellorühma kontsertmeister. Külalismuusik Barokkorkestris "Collegium musicum Riga", Pärnu Linnaorkestris (Eesti), ÜENSO Sümfooniaorkestris (Eesti), kammeransamblite solist.

Tatiana õppis Kaasani Riiklikus Konservatooriumis N. Zhiganov (Venemaa), Jāzeps Vitols Läti Muusikaakadeemias (Läti), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Eesti). Rahvusvaheliste konkursside laureaat keelpillikvarteti ja klaveritrio kategooriates. Kontsertmuusik, esinenud Lätis, Eestis, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Lõuna-Koreas, Kreekas, Rootsis ja teistes riikides.
Julia Potvin-Zhuravleva, viiul (USA)
Julia Potvin-Zhuravleva esindab vene stiilis viiuliõpetust ja -mängu. Tema professionaalne muusikaline haridus algas kuueaastaselt Erakordsete Laste Erimuusikakoolis Jekaterinburgis, Venemaal. Ta sai topeltkraadi viiulimängu ja kunstijuhtimise erialadel ning lõpetas seejärel aspirantuuri Peterburi Konservatooriumis. 2009. aastal kolis ta Ameerika Ühendriikidesse ja sai assistendiks Balli Ülikoolis Indianas. Pärast 2011. aasta artistidiplomi saamist asus Julia elama Massachusettsi osariigi Worcesteri piirkonda ja keskendus viiuliõpetusele.

Julia on alati olnud õpetamisest vaimustuses. Paljud tema õpilased on jätkanud oma professionaalset muusikaliharidust Euroopa juhtivates muusikakoolides. 25-aastaselt sai ta viiuliõpetaja ametikoha Peterburi Konservatooriumis ja pidas seda kuni Ameerika Ühendriikidest kunstnikudiplomi saamiseks kutse saamiseni. Augustist 2018 kuni maini 2021 oli Julia Medvini keelpillikvarteti direktor, orkestri dirigendi assistent ja viiuliõpetaja Worcesteri Polütehnilises Instituudis.
Anna Salnit, viiul (Läti)
Sündis Moskvas. Pärast Moskva oblasti Prokofjevi nimelise muusikakooli lõpetamist astus ta Maimonidi nimelisse Riiklikku Klassikalisse Akadeemiasse (Moskva), seejärel jätkas õpinguid Euroopas: Läti Jāzeps Vītolsi nimelises Muusikaakadeemias (Riia) ja Muusika ja Teatri Akadeemias (Tallinn).

Omandas professionaalsed viiulimängu oskused Venemaa viiulikooli järgijatelt: Anna Dvoretskaja, prof. Marta Kushnirska, prof. Uldis Viesturs Sprudžs, Tereza Iyaba-Ziberte, prof. Arvo Leibur. Kammeransambli klassis õppis prof. Gunta Sproģe, prof. Agne Sprudži, Marrit Garret-Traxmanni ja prof. Jānis Maleckise juures.

Anna kontserteerib aktiivselt erinevates Euroopa riikides osana fortepiano triost SEMPRE MUSICA ja keelpillikvartetist ALMA; osaleb muusikafestivalidel ja erinevates projektides koos muusikutega eri riikidest kui orkestri artist, kammeransambli esitaja ning esineb ka soolo.

On Alion Baltic 2018 festivali teise preemia laureaat.

Alates 2022. aastast on ta kontserdiagentuuri okoncert.lv (Läti) artist.
Aleksei Bljahhin, Eesti
bariton
"Hariduselt olen füüsik, ametilt programmeerija.

10 aastat tagasi kohtusin suurepärase inimesega – Mihhail Kazinikuga, kes pani mind armuma klassikalisse muusikasse.

Kuigi mul ei ole muusikalist haridust, sain aru, et muusikast rääkimine on väga huvitav. Ja ma hakkasin korraldama kontsert-loenguid.

Kontsert-loengute autor ja juht:
2018 - "Ooperi saladused"
2019 - "Vene Romantismi muusika"
2020 - "Hõbeajastu luuletajate laulud ja romansid"
2021 - "Armastuse muusika"
2021 - "Ooperi 'Jevgeni Onegin' saladused"
2021 - "Füüsika ja muusika ajalugu"
2023 - "Hispaania muusika"
2024 - "Sina oled minu meloodia"
(Mõned neist kontsertidest on salvestatud ja kättesaadavad aadressil duoclassico.eu)

On Isabella Yurieva nimelise rahvusvahelise vene romansside esitajate konkursi laureaat.

Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on piletid.
See kontsert on üks 9-st festivali „Klassika kütkes“
kontserdist, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus 19.07.2024 kuni 06.08.2024.

Vajutage seda nuppu, et saada teavet teiste festivali kontsertide kohta.

Teil on ka võimalus osta Tallinna 7 kontserdi abonement!
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin