Kontserdi kava
Jean-Paul-Égide Martini (1784)

🎼 "Plaisir d'Amour"

Üle kahe sajandi vana romanss, mille õrn meloodia on sedavõrd armastatud, et Elvis Presley tegi sellest oma kuulsa hiti "Can't Help Falling in Love".

💃 Zhenya Hovsepyan
Camille Saint-Saëns (1868)

🎼 "Amour! viens aider ma faiblesse!" (Dalila aaria ooperist "Samson ja Dalila")

Kuuvalguses aias ootab kaunis Dalila oma armastatud Samsonit. Ta palub armastusel aidata kangelast võluda, kuid tema sõnades kajab juba reetmise vari.

💃 Zhenya Hovsepyan
Claude Debussy (1880)

🎼 "Nuit D'Etoiles" Pariis, soe suveõhtu, tähistaevas...

Noor Debussy loob muusika, kus tähed peegelduvad justkui jõelainetel.

💃 Elena Bebekh
Gabriel Fauré (1879)

🎼 "Berceaux"

🎼 "Au bord de l'eau"

Kaks romansi kaduvast õnnest. Esimeses kõiguvad hällid sadamas laevadega ühes rütmis, teises istuvad armunud oja ääres ja kogu maailm kaob nende ümbert.

💃 Elena Bebekh
Camille Saint-Saëns (1868)

🎼 "Mon coeur s'ouvre a ta voix"

Ooperi kõige meelelisem aaria, kus armastus ja reetmine põimuvad üheks mustriks. Dalila tunnistab Samsonile armastust, kuid iga tema sõna on samm tragöödia poole.

💃 Zhenya Hovsepyan
Vaheaeg
Jacques Offenbach (1864)

🎼 "Barcarolle" ooperist "Hoffmanni lood"

"Kaunis öö, oh armastuse öö..." - see meloodia on saanud romantilise armastuse sümboliks.

💃💃 Zhenya Hovsepyan ja Elena Bebekh
Charles Gounod (1867)

🎼 "Je veux vivre" (Julia valss ooperist "Romeo ja Julia")

Noor Julia keerleb oma esimesel ballil valsi rütmis, teadmata, et see õhtu muudab kogu tema elu.

💃 Elena Bebekh
Georges Bizet - Rodion Shchedrin

🎼 "Carmen Suite" Shchedrin võttis Bizet' muusika parimad palad ja lõi midagi täiesti uut.

💃 Zhenya Hovsepyan
Léo Delibes (1861)

🎼 "Les filles de Cadix" Lõbus laul Cadizi linna tüdrukutest.
🎼 "Lilleduett" ooperist "Lakmé"

Varahommikul aias imetlevad kaks tüdrukut lilli jahedal ojal.

💃💃 Zhenya Hovsepyan ja Elena Bebekh
Kontserdil osalevad
Elena Bebekh (sopran)
Elena lõpetas 2013. aastal Moskva Pedagoogikaülikooli klassikalise laulu erialal magistrikraadiga. Ta on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ja diplomant:

  • Vokaalkonkurss "Sõprus 2020", pühendatud Georg Otsale (kategooria 23+), Tallinn, 2020.
  • Rahvusvaheline ooperimuusika foorum Moskvas, 2015.
  • Klassikalise muusika festival "Musica Classica" Ruzas, 2011.

2022/23 hooajal esines ta Lumetüdrukuna V. L. Ignatovi lastemuusikalis "Talvemuinasjutt".

2016. aastast alates on ta Venemaa Filharmoonia Seltsi solist.
Elena on lõpetanud ka Moskva Riikliku Ülikooli filoloogiateaduskonna (1999), spetsialiseerudes romaani-germaani filoloogiale.

Elena tegeleb aktiivselt kontsertide korraldamise, õpetamisega ning töötab ka turundajana.
Zhenya Hovsepyan, mezzo-sopran
Zhenya Hovsepyan, mezzo-sopran
Armeenias sündinud Ženja lõpetas 2006. aastal kiitusega Komitase nimelise Jerevani Riikliku Konservatooriumi akadeemilise vokaaliteaduskonna professori – maailmakuulsa laulja – Gohar Gasparyani klassis.
Aastatel 2003-2007 ta oli kvarteti Sanctus ja Jerevani Riigiooperi stuudio solist ning esines solistina ka Tagaranis, Jerevani Riiklikus Kammermajas.
Alates 2009. aastast on ta olnud Vene Filharmoonia Eestis solist, lauldes Eesti Rahvusooperi kooris ja Eesti Kontsertkooris.
Alates 2012. aastast on ta osalenud Soomes iga-aastasel Savonlinna ooperifestivalil. Eestis esines ta soolo paljudes mainekates projektides, sealhulgas esietendustel: Hilarion Alfejev - St. Matteus Passion, Vsevolod Pozdejev – proua Elza. Esineb märkimisväärsetel kontsertidel Eestis, Armeenias, Hiinas, Soomes, Lätis, Leedus, Venemaal, Gruusias. Alates 2005. aastast vokaal- ja teiste muusikaliste ainete õpetaja.
Ave Wagner, pianist
Ave Wagner on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof. Ivari Ilja klaveriklassis ja omandanud magistrikraadi saateklassi erialal prof. Helin Kapteni juhendamisel.
Magistriõpingute raames täiendas ta end kahe aasta jooksul Lyoni Kõrgema Konservatooriumi saateklassi osakonnas prof. Monique Mathon` ja prof. Michel Tranchant` juhendamisel, keskendudes eelkõige prantsuse vokaalmuusikale ja ooperitele. Aastatel 2000-2004 töötas Ave Wagner Lyoni Rahvusooperis. Aastal 2001 alustas Wagner tööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi ja vokaalansambli lektorina, kus jätkab tänaseni saateklassi ja ooperistuudio vanemlektori ametikohal. Aastatel 2004-2005 oli ta lisaks lauluosakonna juhataja Jaakko Ryhäneni assistent ja tema lauluklassi kontsertmeister ning aastatel 2008-2015 aine „Stiilide tundmine“ raames prantsuse mélodie õppejõud. Paralleelselt ametikohaga Eestis oli Ave aastatel 2004-2019 Genfi Kõrgema Konservatooriumi lauluosakonna vokaalcoach ja kontsertmeister ning tunnustatud aldi ja dirigendi Nathalie Stutzmanni assistent. Ta töötas ka Berni Kõrgema Muusika- ja Kunstide kooli ooperistuudio filiaalis Biennis vokaalcoach`ina. Ta on olnud klaverisaatja rahvusvahelistel laulukonkurssidel ning tegutsenud erinevate ooperitruppide töös. Ave on teinud koostööd selliste tunnustatud dirigentidega nagu Juri Temirkanov, Ivan Ficher, William Christie, eestlastest Vello Pähn, Eri Klas, Risto Joost, Erki Pehk ja Hirvo Surva. Ta on saatnud paljude lauljate meistrikursusi, teiste hulgas Patricia Petibon, Nathalie Stutzmann, Edda Moser, Teresa Berganza, Sergei Leiferkus jt. Alates käesoleva aasta septembrist on Ave ka Rahvusooper „Estonia“ pianist-repetiitor.
Piletid
❗Need, kes on meie kontsertidel juba käinud, on märganud, et piletite hind ei ole kindlalt fikseeritud, see muutub pidevalt. Kuid üldine põhimõte on lihtne: mida varem te piletid ostate, seda odavamad nad teile on.

❗Pileti hind tõuseb umbes iga kahe või kolme päeva tagant. See on umbes nagu lennupiletitega, et mida lähemal lennule, seda kallimad on
Valige linn, et näha piletite praegust hinda.
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
Skype: aleksei.bljahhin@icefire.ee
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin