Kontserdi kava
Alexey Shor
-Klaverikontsert No. 2 - "Minu raamaturiiulilt" - Mikhail Pletnev versioon
-Carpe Diem viiulile ja orkestrile

Solistid:
*Michael Bulychev-Okser, Klaver (USA)
*Miriam Davis, viiul (Suur Britannia)
*Narva Linna Sümfooniaorkester, dirigent Anatoli Štšura


Aleksei Šor sündis 1970. aastal Ukrainas, rändas 1991. aastal Iisraeli ja elab nüüd peamiselt USA-s.

Tema teoseid on esitatud maailma kõige prestiižsemates kontserdisaalides, sealhulgas Wiener Musikverein, Berlin Philharmonie, Carnegie Hall, Kennedy Center (Washington DC), Moskva konservatooriumi Suur Saal, Mariinski Teater (Peterburi), Kreml (Moskva), The Concertgebouw (Amsterdam), Gasteig (München), Wigmore Hall (London), Teatro Argentina (Rooma) ja paljud teised. Kontserte tema muusikaga on näidatud Medici TV-s, Mezzos ja Euronews'is.

Šori muusikat on edastatud Fox Business News'is ja veebisaitidel Bloomberg News, New Yorker, Yahoo ja Huffington Post. Tema balleti "Kristallpalee" avamäng esitati 40. Gramophone Classical Music Awards tseremoonial Londonis. 2018. aastal omistati talle Jerevani riikliku Komitase konservatooriumi audoktori tiitel. 2022. aastal nimetati Aleksei Šor Londoni Yehudi Menuhin Kooli kompositsiooni professoriks.

Šori partituure avaldavad Breitkopf & Härtel, Universal Edition ja Jurgenson. Tema teoste plaate on välja andnud Warner Classics, DECCA, SONY Classics, Naxos, Delos, Berlin Classics ja "Meloodia". Aleksei Šor on Armeenia riikliku sümfooniaorkestri aukomponist.

Maailmakuulsad artistid esitavad Šori muusikat, nende hulgas Behzod Abduraimov, Salvatore Accardo, Ray Chen, Steven Isserlis, Evgeny Kissin, Denis Kozhukhin, Shlomo Mintz, Mikhail Pletnev, Gil Shaham, Yeo Jin Son, Ekvon Sonu, Maxim Vengerov, Nikolai Schneider ja paljud teised.

Aleksei Šor on ka matemaatika doktor (PhD).


F. Mendelssohn-Bartoldy:
-Kontsert d-moll viiulile, klaverile ja orkestrile
Solistid:
*Michael Bulychev-Okser, Klaver (USA)
*Miriam Davis, viiul (Suur Britannia)
*Narva Linna Sümfooniaorkester, dirigent Anatoli Štšura
Kontserdil osalevad:
Miriam Davis
viiul
Miriam Davis on Briti viiuldaja, kes esineb üle maailma nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on esinenud paljudes kuulsates saalides ja saanud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel.

Ta teeb koostööd tuntud muusikutega, sealhulgas pianisti Mihhail Bulõtšov-Oksjoriga. Miriam propageerib aktiivselt kaasaegset repertuaari ja spetsialiseerub romantilisele muusikale.

Alates 2017. aastast õppis ta prantsuse viiuldaja Philippe Graffini juures ning lõpetas Londoni Kuningliku Muusikakolledži. 2022. aastal oodatakse kontserte üle kogu Euroopa ja debüütalbumi "Ode to Lost Time" väljaandmist.

Miriam Davis on osalenud maailmakuulsate meistrikursustel ja on pühendunud viiuliõpetaja. Ta asutas ja juhib muusika veebiakadeemiat www.virtualvirtuoso.online.

23-aastaselt sai ta Liverpooli Kuningliku Filharmooniaorkestri esimeseks viiuldajaks ning teeb koostööd erinevate orkestritega. Kontserdihooajal 2023-2024 on kavas esinemised Mihhail Bulõtšov-Oksjeriga Carnegie Hallis ja rahvusvahelistel festivalidel.
Mihhail Bulytšov-Okser
klaver
Michael Bulychev-Okser on silmapaistev Ameerika pianist, helilooja ja produtsent. Ta on auhinnatud tiitliga "Who's Who in Music", ja Bulychev-Okser on esinenud maailma kõige prestiižsematel laval: Carnegie Hall, Merkin Hall New Yorgis, Kennedy Center Washingtonis, La Salle Pleyel Pariisis, Wigmore Hall Londonis, Rahvanihovi saal Moskva konservatooriumis (Venemaa), Eesti teater Tallinnas ja Teatro Sentermex Mehhikos.

Bulychev-Okser korraldab rahvusvahelisi muusikaüritusi kogu maailmas; nende hulgas George Gershwin'i nimeline rahvusvaheline muusika konkurss New Yorgis ja muusikafestival "Klassika embuses" Eestis, Lätis ja Soomes.

Michael on esinenud paljudel prestiižsetel rahvusvahelistel muusikafestivalidel, kontsertsariadel ja foorumitel ning on ka žürii liige rahvusvahelistel konkurssidel Inglismaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Mehhikos, Iisraelis, Eestis, Gruusias, Ukrainas, Austrias, Soomes, Lõuna-Koreas, Hiinas, Serbias, Singapuris ja USA-s. 2022. aastal esitas Mihhail Bulychev-Okser Mendelssohni Kahekordse kontserdi koos Iisraeli viiuldaja virtuoos Shlomo Mintziga.

Michael Bulychev-Okser on klaveri ja kammeransamblite professor Lucy Moses koolis Kaufmani keskuses New Yorgis ning samuti klaveri professor Long Islandi konservatooriumis.Anatoli Štšura, dirigent, Eesti
Anatoli Štšura lõpetas Valgevene Riikliku Konservatooriumi kompositsiooniteaduskonna professor Jevgeni Glebovi klassi. Alfred Schnittke soovitusel võeti ta 1990. aastal NSVL-i Heliloojate Liidu koosseisu.

1994. aastal pani ta Narva Muusikakooli õpetajate ja vilistlaste kammeransambli põhjal kokku sümfooniaorkestri, mida juhib praeguseni. 1998. aasta veebruaris anti orkestrile Narva linnavolikogu otsusega linnaorkestri staatus. Orkestri moodustamise eest andis Eesti Vabariigi valitsus Anatoli Štšurale Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest.

Anatoli Štšura algatusel ja orkestri osalusel on ellu viidud sellised kultuuriprojektid nagu Jevgeni Mravinski nimeline rahvusvaheline muusikafestival ja vabariiklik noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkurss, lisaks on korraldatud avalikke vabaõhu- ja heategevuskontserte.

A. Štšura on andnud külaliskontserte Venemaal, Soomes, Poolas, Saksamaal ja Lätis. Saanud Kultuurkapitali preemia klassikalise muusika populariseerimise eest. Ida-Virumaa Kultuuripärli preemia laureaat. 2008. aasta veebruaris sai A. Štšura Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2016. aastal anti Anatoli Štšurale Narva linnavolikogu otsusega Narva linna aukodaniku tiitel.
Narva linna sümfooniaorkester
Narva linna sümfooniaorkester moodustati 1994. aasta novembris instrumentaalansambli põhjal, mille koosseisus mängisid Narva muusikakooli õpetajad ja vilistlased. Orkestrit asus juhtima Valgevene riikliku konservatooriumi heliloominguteaduskonna vilistlane ja Venemaa heliloojate liidu liige Anatoli Štšura, kes on tänaseni orkestri kunstiline juht ja peadirigent. Orkester on osalenud mitmes rahvusvahelises projektis: muusikafestival „Tubin ja tema aeg", rahvusvaheline Jevgeni Mravinski nimeline muusikafestival, Chopini konkurss, rahvusvaheline laulu- ja tantsupidu „Slaavi pärg".
Orkester on andnud külalisetendusi Venemaal, Lätis, Valgevenes, Soomes, Poolas ja Saksmaal.
See kontsert on korraldatud kahe festivali ühiste jõupingutustega:

Rahvusvaheline E. Mravinski
nimeline muusikafestival


Alates 1995. aastast toimub Narvas igal aastal Evgeni Mravinski nimeline rahvusvaheline festival. Festival on loodud mälestamaks silmapaistva 20. sajandi dirigendi Evgeni Mravinski viibimist Narvas ja Narva-Jõesuu kuurortides.

Nende aastate jooksul on festivalil osalenud juhtivad kaasaegsed esitajad mitte ainult Eestist, vaid ka Venemaalt, Soomest, Belgiast, Valgevenest, Rootsist, Inglismaalt, Saksamaalt, Hiinast, Norrast, Leedust ja isegi kaugelt Austraaliast ja Ecuadorist. Nende esituses kõlab sümfooniline, kammer- ja koorimuusika Ida-Virumaa linnades ja Tallinnas.

Rahvusvaheline muusikafestival Classical Hugs (Klassika Kütkes)Festival avab Eesti kultuurilised ja muusikalised sidemed Lääne-Euroopa, Aasia ja Ameerika riikidega. Festival organiseerib muusikameistrikursuseid maailmatasemel muusikutega Eestist, USA-st, Ukrainast, Šveitsist, Austriast, Inglismaalt, Saksamaalt ja Lõuna-Koreast.

"Klassika kütkes" on õrna tunde väljendus läbi klassikalise muusika. Festivali eesmärk on näidata, kuidas muusika võib tuua armastust ja rahu kogu maailma.
Piletid
24.10.2023 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn
Kontaktandmed
aleksei.bljahhin@gmail.com
+372 5142 537
https://www.facebook.com/bljahhinaleksei
  • Aleksei Bljahhin